Afrika kökenli çocuklar daha korumasız

Afrika kökenli çocuklar daha korumasız
ABD'de yapılan bir araştırmada Afrika kökenli Amerikalı çocukların yiyeceklere karşı daha fazla alerji oldukları belirtildi.

Detroit'te bulunan Henry Ford Hospital'den bir grup uzmanın yaptığı araştırmada siyah çocukların yiyecek alerjisine daha fazla yatkın olduğu ortaya çıktı. 500'den fazla çocuk üzerinde yapılan klinik çalışmada alaerji testi yapıldı. Çocukların yumurta akı, süt, fıstık gibi yiyecekler ve çevreye olan alerjileri olup olmadığı derileri üzerinde test edildi.

Araştırma sonucuna göre yüzde 20 Afrika kökenli  Amerikalı bir yiyeceğe, yüzde 14 ise çevresel alerjisi olduğu ortaya çıktı. Buna karşılık beyazlarda bu oran yiyeceğe yüzde 6.5, çevreye ise yüzde 11 olarak çıktı.

Henry Ford Hospital'den Dr. Haejim Kim araştırmayı değerlendirirken "Bizim bulgularımız iki yaşındaki Afrika kökenli Amerikalı çocukların alerjiye daha yatkın olduğunu gösteriyor. Bunda bir gen etkili olabilir. Ama çalışmanın daha fazla geliştirilmesi lazım" dedi.

Haftasonu Amerikan Alerji, Astım ve Bağışıklık Akademisi'nin yıllık toplantısında sunulan araştırmada ayrıca anne ve babasının en az birinde alerjik hassasiyeti olan bir Afrika kökenli Amerikalı çocuğun alerjik hassasiyetinin olma olasılığı iki katına çıktığı görüldü.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com