"Afrika'da insanlık dramı yaşanıyor"

"Afrika'da insanlık dramı yaşanıyor"
Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Afrika'da yaşanan insanlık dramı için 15 Bin TL bağışta bulundu.

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Afrika'da yaşanan insanlık dramı için 15 Bin TL bağışta bulundu.
ETO Başkanı Karan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte yaptığı basın toplantısında, dünyanın en fakir kıtası Afrika'da bir insanlık dramı yaşandığını söyledi.
Karacan, 'Her üç Afrikalıdan biri yeteri kadar beslenemiyor. 40 milyondan fazla insan, kadınlar ve özellikle çocuklar açlık nedeniyle ölüm tehdidi altında. Ülkemiz ekonomisinin en tepe örgütü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bu konuda büyük bir duyarlılık gösterdi. TOBB olarak 1 Milyon Türk Lirası bağışlamak suretiyle bir yardım hareketi ve çağrısı başlattı. Eskişehir Ticaret Odası olarak biz de bu anlamlı çağrıya cevap veriyoruz. Afrika'da yaşanan bu insanlık dramının bir nebze de olsa azalması için ETO olarak 15 Bin TL bağışta bulunuyoruz' dedi.
'Eskişehir'in duyarlılığı bununla yetinmeyecektir.' diyen Karacan şöyle konuştu; 'Mübarek Ramazan ayını yaşadığımız şu günlerde; üyelerimiz başta olmak üzere, tüccarından sanayicisine esnafından vatandaşına tüm şehrimiz merhametini ve yardımseverliğini gösterecektir. Ramazanın bereketini Afrika'daki muhtaç ve aç olanlara yardım ederek pekiştirecektir diye umut ediyoruz. Daha önce gerek ulusal gerek evrensel boyuttaki yardım çağrılarında Eskişehir örnek bir tutum sergilemişti. Yine aynı duyarlılığı ve dayanışmayı göstereceği kanaatindeyiz. Çünkü Afrika'daki bu çığlığa kayıtsız kalamayız. Acılarını paylaşarak, yardım elimizi uzatarak yanlarında olmalıyız. Ben başta üyelerimiz olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın bu hassasiyeti göstereceğini düşüyorum. Burada olan muhtaçları bir günlüğüne de olsa, evlatlarından, kardeşinden ayırmayacaklar. Kol kanat gerecekler ve bu iyilik hareketinin bir parçası olacaklardır. Üyelerimiz başta olmak üzere, tüm vatandaşlarımızı yardım için açılan Türkiye İş Bankası A.Ş TOBB Şubesi nezdindeki “ TOBB- Afrika Açlık Felaketi Yardım Hesabı” adı altında 4375- 333 numaralı Türk Lirası hesabına (İBAN TR88 0006 4000 0014 3750 0003 33) yardımda bulunmaya davet ediyoruz.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com