Afrikalı öğrenciler Türk kültürünü öğreniyor

Afrikalı öğrenciler Türk kültürünü öğreniyor
Orta Afrika ülkelerinden Tanzanya'da öğrenim gören bir grup öğrenci, Türk kültürünü yakından tanımak ve Türkçe öğrenmek amacıyla Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine geldi.

KÜTAHYA - Orta Afrika ülkelerinden Tanzanya'da öğrenim gören bir grup öğrenci, Türk kültürünü yakından tanımak ve Türkçe öğrenmek amacıyla Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine geldi.
Tanzanya vatandaşı matematik öğretmeni Yunus Rashid gözetiminde ilçeye gelen Feza Türk Kolejinin 25 öğrencisi, Belediye ile Ticaret ve Sanayi Odasına ziyarette bulundu.
Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Ekiz tarafından karşılanan öğrenciler, ilçenin sosyal, kültürel ve ekonomik durumuna ilişkin bilgi aldı. Ekiz, Türkçeyi incelikleriyle öğrenmek amacıyla ilçeye gelen öğrencileri ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe de öğrencileri kabulünde, yaz kampı için Tavşanlı'yı tercih den grubu ağırlamayı, Türk kültürünü yakından tanıyacakları ortamlar hazırlamayı görev saydıklarını söyledi.
Yunus Rashid, öğrencilerin Türkçe öğrenmeleri ve her yönüyle Türk kültürünü tanımalarına imkan sağlamak için bu kampı düzenlediklerini bildirdi. Daha önce Tanzanya'dan Türkiye'ye gelen öğrenci gruplarının anlattıklarının da etkisiyle bu gruptakilerin ilk tercihinin Tavşanlı olduğunu belirten Rashid, ilçe halkının yakın ilgisinin bu tercihte etkili olduğunu belirtti.
Tanzanyalı öğrencilerin ilçede yaklaşık 1 ay kalacağı öğrenildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com