Afrika'ya 50 tonluk yardım!

Afrika'ya 50 tonluk yardım!
Türk Kızılayı, açlıkla mücadele eden Afrika'ya 50 tonluk yardım malzemesi gönderecek...

Son yıllarda gerçekleştirdiği yurt dışı insani yardım çalışmalarıyla, sadece Türkiye'nin değil uluslararası kamuoyunun da takdirini kazanan Türk Kızılayı, kuraklık ve açlığın pençesinde can çekişen Afrika'ya da duyarsız kalmadı.

7 KİŞİLİK UZMAN EKİP GÖNDERİLDİ

Bu kapsamda Afrika'ya gönderilecek 50 tonluk yardım malzemesi, hazırlanan kargo uçağı ile bölgeye ulaştırılacak. Ayrıca Türk Kızılayı Genel Müdürü Ömer Taşlı'nın önderliğinde 7 kişilik uzman ekip de Somali'ye gitti.

BESİN DEĞERİ YÜKSEK GIDALAR

Türk Kızılayı tarafından 'Afrika Açlık Çekiyor Türk Kızılayı Yardıma Koşuyor' ve 'Haydi Türkiye Afrika İçin İyilik Kandillerini Yakalım' sloganlarıyla yürütülen kampanyada toplanan yardım malzemelerinin ilk bölümü Ankara Esenboğa Havaalanı'ndan iki uçakla bölgeye ulaştırılacak. 50 tonluk yardım malzemesi çocuk maması, süt tozu, bebek bisküvisi, nohut, mercimek, pirinç, kuru fasulye, toz şeker, bitkisel yağ ve tuz gibi gıda maddelerinden oluşuyor.

Bölgede ihtiyaç tespitinde bulunmak ve gönderilecek yardım malzemelerinin dağıtım organizasyonunu gerçekleştirmek üzere Türk Kızılayı Genel Müdürü Ömer Taşlı önderliğindeki 7 kişilik uzman ekip de Somali'ye ulaştı. Türk Kızılayı yardım malzemelerini düzenli aralıklarla bölgeye göndermeye devam edecek.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com