Afrodizyak Nasıl Doğmuş?

Afrodizyak Nasıl Doğmuş?
Erkekler ve kadınlar için en güçlü afrodizyaklar hangileri? Ateşli bir sofra nasıl hazırlanır? Afrodizyak tüketirken nelere dikkat etmeli?

Doğal özü gereği, 'afrodizyak'ın cinsel isteği uyardığı kabul edilir. Afrodizyak özellikli bazı yiyecekler, bazı baharatlar ve bazı bitkilerle partnerinizi baştan çıkarmanız ve muhteşem bir cinsel performans sergilemeniz mümkün. Peki bu nasıl oluyor? 

Afrodizyak kelimesi size hangi ismi çağrıştırıyor? Durun, tahmin edelim: Afrodit! Havuzun merdivenlerinden ufak adımlarla çıkan Banu Alkan değil de, Yunan mitolojisindeki aşk tanrısı olan Afrodit tabii bu seksapel beslenmenin altında yatan… Bu terim yaklaşık 5 bin sene öncelerine dayanıyor. Kendisi zevkin, tenin ve ruhani aşkın gerçek bir simgesi. İstiridye kabuğundan doğan Afrodit ve en büyük afrodizyaklardan biri olan istiridyenin tesadüfüne bakın! Anlayacağınız afrodizyakların gücü Mısır, Roma ve Yunan tarihlerinin ilk çağlarına kadar dayanıyor.

Yapılan bilimsel araştırmalar, afrodizyakların gerçek bir etkinliğinin olduğunu kanıtlamıyor. Dolayısıyla afrodizyak için 'bir plasebo benzeri' denilebilir. Yani aynı plasebo gibi, afrodizyak da cinsel isteği artırıcı bir etki yaratıyor. Bu bilimsel araştırmalara dayanan sonuçlar. Bir de afrodizyağın ereksiyon üzerinde olumlu etkilerin olduğunu iddia eden seksologlar da var. Bu da onların kuvvetli iddiaları.

Bazı afrodizyak bitkiler çok ciddi anlamda erkeğin kan dolaşımı, sperm kalitesi ve ereksiyonunda olumlu etkilere sahiptir. Örneğin:

* Yohimbin: Kuzey Doğu Afrika'da yetişen bu bitki, ereksiyon problemi yaşayan erkekler için ideal; çünkü penise kan pompalanmasında etkili.

* Adam otu: Akdeniz civarlarında bulunan, formuyla da penisi oldukça andıran bu otsu bitki, spermin daha verimli olmasını sağlıyor.

* Aynı zamanda; zencefil, sarımsak, haşhaş ve muira puima bitkisi…

Bazı afrodizyaklar da kadınların cinsel isteklerini artırmada çok etkilidir. Örneğin;

* Ginseng:
Asya kökenli bu bitki Viagra'ya benzer şekilde beyinden nitrik oksit salgılanmasını sağlar ve cinsel performansı artırır.

* Kekik: Kaynatılarak tüketildiğinde, bu aromatik bitkinin en inatçı vücutta bile ateşliliği uyandırdığı ileri sürülmektedir.

* Çikolata:
Damak zevkine en yakışır, en meşhur afrodizyak da çikolata. Mutluluk hormonlarınızı harekete geçiren çikolata aynı zamanda cinsel isteğinizi de etkiler.

* Aynı zamanda; tarçın, yer mantarı, şampanya ve istiridye

Öncelikle sofranızı partnerinizin ilgisini çekebilecek afrodizyak atıştırmalıklarla doldurun. Hazırlayacağınız yemeklerin içinde mutlaka afrodizyak özellikli baharat veya bitkiler olsun. Fas'a özgü baharatları tercih etmenizi öneririz. Ginsengi de hazırlayacağınız kokteyl veya çorbalara katabilir; balık ve hardalla da değerlendirebilirsiniz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com