Afyon Belediyesi 5 Milyona Tesis Kurdu, Maliyetine Asfalt Satıyor

Afyon Belediyesi 5 Milyona Tesis Kurdu, Maliyetine Asfalt Satıyor
Afyonkarahisar Belediyesi, Organize Sanayi Bölgesi (Osb)'nde kurduğu 5 milyon liralık asfalt şantiyesi ile il özel idarelerine ve belediyelere maliyetine asfalt satmaya başladı.

Afyonkarahisar Belediyesi, Organize Sanayi Bölgesi (Osb)'nde kurduğu 5 milyon liralık asfalt şantiyesi ile il özel idarelerine ve belediyelere maliyetine asfalt satmaya başladı. Belediye, ilk olarak Afyonkarahisar İl Özel İdaresi ile 20 bin tonluk asfalt sözleşmesi yaptı. Kütahya'nın ilçe ve belediyelerinden de talepler gelmeye başladı.
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, belediyelere maliyet fiyatları üzerinden asfalt hizmeti verebileceklerini açıkladı. Afyonkarahisar'da bulunan 18 ilçe ve 89 belde belediyesine kâr amacı gütmeden, tonu 85 liradan sıcak asfalt vereceklerini belirten Çoban, İl Özel İdaresi'nin şimdiden 20 bin ton asfalt talebinde bulunduğunu ifade etti.
SON DERECE MODERN TESİS
Afyonkarahisar Belediyesi'nin yeni asfalt plentinin hem çevreci, hem tasarruflu bir sistemle çalıştığına dikkat çeken Çoban, 'Konya yolu üzerindeki asfalt şantiyemiz, hem teknolojisi hem makineleri yönünden çok eskiydi. Fuel oil ile çalışan bir sisteme sahipti. Şu anda Osb'de kurduğumuz asfalt plentimiz ise doğalgazla çalışan, çevreci ve aynı zamanda tasarruflu bir sisteme sahip. Plentimizi, yaklaşık 5 milyon lira harcayarak yeniledik ve böylelikle saatte 200 ton kapasiteli bir tesise kavuştuk.' dedi.
ASFALT TALEBİ SINIRLARI AŞTI
Burhanettin Çoban, eski tesiste asfaltın tonunun 105 ile 115 lira arasında değişen fiyatlarla mal edilirken, yeni tesiste amortisman giderleri dahil, kâr etmeden asfaltın tonunu 85 liraya mal ettiklerini anlattı. Çoban, 'Gönül ister ki asfaltı özel idare ve belediyelerimize ücretsiz vermek. Ancak Afyonkarahisar'da 89 tane belde belediyesi, 18 tane ilçe belediyesi var. İlçe belediyelerimizin çoğunda asfalt şantiyesi yok. Ayrıca, çevre illerden, örneğin Kütahya'nın ilçe ve beldelerinden bile bizden bu tür talepler geliyor. Bunları karşılamamız mümkün değil. Yeni tesisimizin maliyetleri çok düşük, ciddi tasarruf sağlıyor ve ucuza mal ediyoruz. Belediyelerimize de asfaltı maliyet fiyatları üzerinden vereceğiz.' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com