Afyon Eğitim Vakfı'nın 25 olağan mali genel kurulu yapıldı

Afyon Eğitim Vakfı'nın 25 olağan mali genel kurulu yapıldı
Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Koçoğlu, Afyonkarahisar'da yaşayan hayırseverlerin öğrencilere burs vermesini istedi.

Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Koçoğlu, Afyonkarahisar'da yaşayan hayırseverlerin öğrencilere burs vermesini istedi.
Afyon Eğitim Vakfı'nın 25. Olağan Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi. Afyon TED Koleji çok amaçlı salonunda yapılan Olağan Mali Kurul öncesinde bir kokteyl düzenlendi. Genel Kurula, Afyonkarahisar Sanayicileri ve İşadamları Derneği (AFSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Demirayak, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, Afyon Eğitim Vakfı ve aynı zamanda da Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (INTES) Yönetim Kurulu Başkanı olan Şükrü Koçoğlu, ATSO Meclis Başkanı Mustafa Hancıoğlu, TED Afyon Koleji Kurucu Temsilcisi Ekrem Saraçoğlu, okul öğretmenleri ve çok sayıda davetli katıldı. 25. Olağan Mali Genel Kurul'da bir konuşma yapan Afyon Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Koçoğlu, vakfın 25 yıl önce İstanbul'da kurulduğunu anlatarak, Afyon Eğitim Vakfı olarak, Afyon Kocatepe Üniversitesi'ne (AKÜ) Mermercilik Meslek Yüksekokulu'nu kazandırdıklarını dile getirdi. Afyon TED Koleji'nin başarıları hakkında bilgiler veren Şükrü Koçoğlu, kolej öğrencilerinin sınavlarda birincilik derecesi elde ettiklerini, TED Kolejleri arasında Afyon'un 3. sırada yer aldığını aktardı.
Afyon TED Koleji'nin Türkiye'de 88'inci Afyon'da ise 1'inci sırada yer aldığını dile getiren Koçoğlu, okulun başarılarının; sanatsal ve sportif faaliyetlerde de övgüye değer olduğunu söyledi. Akademik eğitimin çok önemli olduğunu belirten Koçoğlu, bunun öneminin ve değerinin tartışılamayacağını söyledi. TED Kolejlerinde temel eğitim ve ilkeler çerçevesinde eğitim yapıldığını kaydeden Koçoğlu, 'Kaliteli eğitim öğretim verilen okulumuzda ücretlere zam yapılmıyor. Afyon'da yaşayan hayırseverler mutlaka öğrencilere burs versinler. Bizler İstanbul'dan kalkıp gelerek eğitim için emek veriyoruz. Eğitime gönül veren görünmez kahramanlara teşekkür ediyorum. Tüm emek sahiplerine şükranlarımı sunuyorum' dedi.
Olağan Mali Genel Kurul'da yapılan konuşmaların ardından 2010 yılı faaliyet raporu ve 2010 yılı Mali raporu okunup müzakere edildikten sonra oy birliğiyle onaylandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com