Afyon KOM'dan başarılı operasyon

Afyon KOM'dan başarılı operasyon
Afyon KOM tarafından yapılan operasyonlarda 6 bin 118 litre kaçak akaryakıt, 7 bin 480 paket gümrük kaçağı sigara ve 7 adet sahte 100 TL ele geçirdiği bildirildi.

Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü görevlileri suç örgütlerinin tespiti ve yakalanmasına yönelik yaptığı çalışmalarda, 6 bin 118 litre kaçak akaryakıt, 7 bin 480 paket gümrük kaçağı sigara ve 7 adet sahte 100 TL ele geçirdiği bildirildi.
Emniyetten yapılan açıklamada, daha öncede hakkında kaçak akaryakıt sucundan işlem yapılan 1 şahsın Afyonkarahisar'da bulunan işyerinde yapılan aramada toplam 6 bin 118 litre kaçak akaryakıt ele geçirilerek bu akaryakıta el konulduğu, şüpheli şahıs hakkında da işlem yapıldığı belirtildi.
GÜMRÜK KAÇAĞI SİGARA
KOM ekiplerinin Çay İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan yol uygulamasında ise uygulama noktasına gelen bir aracın durdurularak araç içerisinde yapılan aramada muhtelif markalarda toplam 7 bin 480 paket gümrük kaçağı sigara yakalanarak bu sigaraya el konulduğu belirtildi. Sigaraları taşıyan 3 şahıs hakkında da işlem yapıldığı belirtildi.
SAHTE PARA
Açıklamada, 155 polis ihbar hattına gelen 1 şahsın piyasaya sahte para sürdüğünün bilgisi üzerine harekete geçildiği çalışma ile ilgili olarak da şöyle denildi:
"Bahse konu araç içerisinde ve şahıs üzerinde şüpheli şahsın fotoğrafının bulunduğu 2 adet sahte nüfus cüzdanı ile 1 adet sahte ehliyet ile 5 adet sahte 100 TL ele geçirilmiş, şüpheli şahsın ilimizde 2 ayrı işyerine aynı seride sahte para sürdüğü tespit edilmiş ve şahsın yapılan kimlik tespiti sonucunda 14 yıl kesinleşmiş hapis cezasının olduğu tespit edilmiş ve şüpheli şahıstan toplamda 7 adet sahte 100 TL ve 2 adet sahte kimlik ile 1 adet sahte ehliyet ele geçirilmiş, şüpheli piyasaya sahte para sürmek sucundan çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştır."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com