“Afyon Lisesi eğitim müzesi olsun"

“Afyon Lisesi eğitim müzesi olsun"
Afyonkarahisar Çobanlar İl Genel Meclisi Üyesi Ünal Yılmaz, ünlüler lisesi olarak bilinen Afyon Lisesi'nin "Eğitim Müzesi" olması için Meclise öneri verdi.

Cumhurbaşkanları, Genelkurmay başkanları, Bakanlar, sanatçılar, oyuncular ve siyasetçiler yetiştiren Afyon Lisesi'nin Eğitim Müzesi olmasını isteyen Çobanlar İl Genel Meclisi üyesi, eğitimci Ünal Yılmaz, bu isteğini resmiyete dökerek İl Genel Meclisi Başkanlığı'na öneride bulundu.
Afyon Lisesi'nin tarih de önemli noktalara temas ettiğini ifade eden Yılmaz, 'Toplumların çağdaşlığı eğitime verdiği önemle öne çıkar. Her şeyi ile farklılık göstermeyen komşu illerimize baktığımızda ilimizin ölçülebilir öğretim düzeyi hiç de iç açıcı değil. Maalesef ilimizde eğitimi önceliklerimiz arasında göremiyorum' dedi.
Afyonkarahisar'ın Cumhuriyetin ilk yıllarında komşu illerden okumaya gelen gençlerin tercih ettiği bir konumda olduğunu anlatan Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti. 'Bunun bir göstergesi de Afyon Lisesi, Cumhurbaşkanları, Genelkurmay Başkanları, bakanlar çıkarmıştır. Çevre ve Orman Bakanımız da bu liseden yetişmiştir. Böyle bir lisenin geçmişteki başarıları ortada iken maalesef yeni yetişen nesil bu başarıların farkında değildir. Bu gençlere başarıların farkına varabilmesi için hatta gelecek kuşaklara da aktaracak ve ilimizin eğitim tarihine ışık tutacak bir 'Eğitim Müzesi' sanırım bu görevi yerine getirecektir.'
Afyon Lisesi'nin fiziki yapısının 'Eğitim Müzesi' yapmaya müsait olduğunu bildiğini anlatan
Yılmaz, sözlerini şöyle tamamladı: 'Buradan mezunların da maddi ve manevi desteğini alarak ilimize eğitim kültürünün gelecek kuşaklara aktarılmasında önemli bir görev yapacağımız kanaatindeyim. Buraya ayrılacak küçük bir kaynağın bu işi göreceği kanısındayım.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com