Afyon Şehitlerine Ağlıyor

Afyon Şehitlerine Ağlıyor
Giresun'dan Ankara'ya dönen Jandarma Genel Komutanlığı'na ait 'Skorsky' tipi askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 3 askerden 2'sinin Afyonkarahisar'daki baba ocağına ateş düştü.

Giresun'dan Ankara'ya dönen Jandarma Genel Komutanlığı'na ait 'Skorsky' tipi askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 3 askerden 2'sinin Afyonkarahisar'daki baba ocağına ateş düştü.
Helikopter kazasında şehit düşen Jandarma Pilot Üsteğmen Murat Saraç ve Teknisyen Jandarma Kıdemli Üstçavuş Kamil Tuna, Afyonkarahisar'ı yasa boğdu. Afyonkarahisar'ın Eşrefpaşa mahallesi Kurtuluş sitesinde oturan Jandarma Pilot Üsteğmen Murat Saraç'ın (28) babası Fuat Saraç, oğlunun şehit olduğu haberini duyunca fenalık geçirdi. Şoka giren baba Fuat Saraç, 112 Acil Servis ambulansı ile Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Ekim 2009'da Makbule Saraç ile evlenen Jandarma Pilot Üsteğmen Murat Saraç'ın evin 2 çocuğundan biri olduğu öğrenildi. Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga ve Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli şehit Saraç'ın annesi Cemile Saraç ve yakınlarını ziyaret ederek başsağlığı diledi. Şehit Saraç'ın 15 gün önce babası ve annesinin yanına izne geldiği öğrenildi.
3 vatan evladını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını anlatan Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, Jandarma Pilot Üsteğmen Murat Saraç'ın Afyonkarahisar merkezden ve Teknisyen Jandarma Kıdemli Üstçavuş Kamil Tuna'nın da Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinden olduğunu ifade etti. Şehit olan her 3 askere de Allah'tan rahmet, ailelerine de başsağlığı dileyen Vali İmga, 'Ateş düştüğü yeri yakıyor. Ama bizim insanlarımız ve milletimiz güçlüdür. Şehit ailelerimizin milletimizden aldığı güçle acılarının bir nebze olsun azalacağına inanıyorum. Allah'tan şehitlerimize gani gani rahmet diliyorum' şeklinde konuştu. Jandarma Pilot Üsteğmen Murat Saraç'ın emekli Başçavuş dayısı Ali Osman Benzer de 'Vatan sağ olsun' diye konuştu. Şehit Saraç'ın babasının evine çok sayıda kişi baş sağlığı dileğinde bulunmak için gelirken, evin önünde de 112 Acil Servis ambulansı hazır bekletiliyor. Öte yandan Çay ilçesinde oturan şehit Teknisyen Jandarma Kıdemli Üstçavuş Kamil Tuna'nın ailesinin oğlunun naaşını almak üzere Ankara'ya gittiği öğrenildi.

-JANDARMA KIDEMLİ ÜSTÇAVUŞ KAMİL TUNA'NIN AİLESİ ŞOKTA-
Jandarma Genel Komutanlığı'na ait 'Skorsky' tipi askeri tipi helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Teknisyen Jandarma Kıdemli Üstçavuş Kamil Tuna, helikopter kazasında şehit düşen Jandarma Pilot Üsteğmen Murat Saraç ve Teknisyen Jandarma Kıdemli Üstçavuş Kamil Tuna Afyonkarahisar'ı yasa boğdu. Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde oturan Teknisyen Jandarma Kıdemli Üstçavuş Kamil Tuna'nın (29) ailesinin evine ateş düştü. Oğlunun şehit haberini alan baba İsa Tuna ve anne Melihat Tuna,
oğlunun Ankara'daki evine gitti. Özlem Tuna ile evli olan şehit Teknisyen Jandarma Kıdemli Üstçavuş Kamil Tuna'nın 4 yaşında Zeynep adında kızı olduğu öğrenildi. Çay ilçesinde oturan yakınları tarafından taziyeler kabul edilirken, şehidin baba ocağının bulunduğu mahalle ve sokak sessizliğe büründü. Şehidin görev gereği Ankara'da oturduğu öğrenildi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com