"Afyon tarihi bir dönüşümü ve tarihi değişimi yaşıyor"

"Afyon tarihi bir dönüşümü ve tarihi değişimi yaşıyor"
AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar'ın 3-5 yıl içerisinde termal ve sağlık turizminde önemli bir noktaya geleceğine ifade etti.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Afyonkarahisar'ın 3-5 yıl içerisinde termal ve sağlık turizminde önemli bir noktaya geleceğine ifade etti.

Halk oylaması için düzenlenen mitingde konuşmak üzere Afyonkarahisar'a gelen Başbakan Erdoğan, Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga'yı ziyaretinin ardından İkbal Afium Outlet ve Eğlence Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün Afyonkarahisar'da çok anlamlı, anlamlı olduğu kadar çok verimli ve Afyonkarahisar'ın geleceğinde bir değişimin, bir dönüşümün önemli sıçrama noktalarından biri olarak bir Outlet ve Eğlence Merkezi'nin açılması, İkbal Grubu olarak yeni bir imzanın buraya atılmış olmasının şahsını ve arkadaşlarını da çok duygulandırdığını belirtti. Çok başarılı bir projenin Afyonkarahisar'da uygulamaya geçirildiğini anlatan Başbakan Erdoğan, 'Son dönemde dikkat ettiğiniz gibi Afyonkarahisar tarihi bir dönüşümü ve tarihi değişimi yaşıyor. Afyonkarahisar 3-5 seneyi bulmaz turizmde önemli bir odak noktası olacak.
Özellikle termal turizminde, sağlık turizminde önemli bir nokta oluyor ve bunu hedef olarak alan hükümetimiz inşallah Zafer Bölgesel Havaalanı'nı da bu vesileyle süratlendirdi, ihalemizi yaptık. En geç 2 yıl içerisinde Afyonkarahisar'a, Kütahya'ya ve Uşak'a hitap eden bu havaalanımızı bitirip hizmetinize sunucağız. Zaten ağırlıklı olarak biliyorsunuz, Belçika'ya gittiğinizde Belçika Brüksel'de adeta bir Emirdağ bulursunuz. Hatta Bolvadin bulursunuz.
Genel itibariyle Afyonkarahisar'lı kardeşlerimiz hakikaten Avrupa'da ciddi bir nüfus olarak bulunuyorlar. Onların da, her gidişimizde bize ısrarlarıydı. Afyonkarahisar'a uçuşlardaki sıkıntılardan hep dert yandılar.
Biz de bunu gördük ve bunu planlamamıza aldık. Şimdi de uygulamaya sokuyoruz ve Afyonkarahisar'ımız için gerek havaalanımız gerekse bu yatırımlar ki; bol miktarda şu anda otel inşaatları devam ediyor. Bütün bu otel inşaatları ile birlikte termal turizmi, sağlık turizmi burada adeta bir patlama yapacak.
Kaldı ki; Afyonkarahisar aynı zamanda inanç turizminde de kültür turizminde de önemli bir yer. Tarihi dokusu itibariyle önemli bir yer. Bu vesileyle bunu bir kenara koymak mümkün değil. Bunlar olunca ardından tabii neyi çekecek; Kongre turizmini de Afyonkarahisar'da görmeye başlayacağız. Ben bu vesile ile İkbal Grubu'nu tebrik ediyorum. Hayırlı olsun, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum' şeklinde konuştu.
BAŞBAKAN'A BAKANLAR EŞLİK ETTİ
Başbakan Erdoğan konuşmasının ardında Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ve bölge milletvekilleriyle bilirlikte kurdele keserek tesisin açılışın gerçekleştirdi. Başbakan Erdoğan, daha sonra merkezin market bölümü gezerken, bir kafede de bir süre dinlendi. Başbakan Erdoğan, ardından 'Ana' uçağı ile İzmir'e gitmek üzere Afyonkarahisar'dan ayrıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com