Afyon Valisinden tuhaf savunma

Afyon Valisinden tuhaf savunma
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i kışladaki incelemesinin ardından hediyelere boğan Afyon Valisi İrfan Balkanlıoğlu eleştirileri yanıtladı.
Vali, yaşanan skandalı açıklamaya çalışırken yeni açıklamaları bir kez daha şok yarattı.
 
İşte Valinin o savunması:
 
"Ziyaretimize gelen tanıtım potansiyeli olan popüler kişilere yöre halkına ekonomik katkı için lokum, sucuk gibi ürünlerden hediye ediyoruz. Amacımız tanıtım yapıp yöredeki yoksul insanlara gelir kapısı sağlamak. Genelkurmay Başkanı gibi popüler bir isim gelmiş. Küçük maddi değeri olmayan bir hediye verdik. Genelkurmay Başkanımız çevresi olan bir insan. Bir yere o kilimi koysa, biri de 'Nereden aldınız' diye sorup Afyon'a gelip satın alsa fakir insanlar nasiplenecek. Emrivaki yapıp eline tutuşturmuşuz. Hayır mı diyecekti. Hayat devam ediyor. Bir acımız varken buna ara mı verelim?'" 
 
Genelkurmay Başkanından tek cümlelik açıklama
 
Türkiye'yi yasa boğan olayın ardından Afyon'a gelen Özel, gazetecilerin sorusu üzerine olayla ilgili tek cümlelik bir açıklama yaparak tepki toplamıştı. Özel acı olayı "Konuşmak istemiyorum. Her şey ortada" diye değerlendirmişti.
 
Olayın ardından Genelkurmay Başkanının saatlerce sesiz kalması ve bu arada AKP'li Bakan'ın tuhaf açıklamaları şaşırtmıştı. AKP'li Bakan Veysel Eroğlu, 25 askerimizin hayatını kaybettiği olay için "zaman zaman gerçekleşen bir kaza, başka ülkelerde de yaşanıyor" demişti. (NSE)

BU NEYİN HEDİYESİ haberi için tıklayın
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com