Afyon'da hava sıcaklığı mevsim normallerinde

Afyon'da hava sıcaklığı mevsim normallerinde
Afyonkarahisar’da aniden soğuyan havaların şaşırtıcı olmadığını, sıcaklıkların mevsim normallerinde olduğunu söyleyen Afyonkarahisar Meteoroloji Bölge Müdürü Ekrem Alaçam, iki gündür devam eden yağmurun hafta sonu da etkili olacağını belirtti.

Geçtiğimiz haftalarda ki sıcaklığının 8-9 derece mevsim normallerinin üzerinden seyrettiğini belirten Ekrem Alaçam, aniden düşen sıcaklıkların ise normal olduğunu ve hava sıcaklıklarının mevsim normale döndüğünü söyledi.

Bugün Afyonkarahisar’da hissedilen hava sıcaklığının 11 derece olduğunu da söyleyen Alaçam, “Vatandaşlarımızın havalar niye bir anda soğudu diye endişe etmelerine gerek yok, çünkü sıcaklık bu mevsimde olması gereken düzeye indi. Şehrimizde iki gündür devam eden yağmur yağışı, Cumartesi ve Pazar günüde sağanak halinde devam edecek.Ayrıca yaptığımız tahminlerde hafta sonu poyraz da bekliyoruz. Yağışların Pazartesi günü sona ermesi beklenirken, yine yapılan tahminlerde Pazartesi günü sıcaklığın 14 dereceye kadar çıkmasını bekliyoruz. Kar ne zaman yağacak sorusuna ise şu anda bir cevap vermek mümkün değil, çünkü geçmiş yıllara baktığımızda yılın ilk karının düştüğü zamanlar çok farklılık gösteriyor. Yani şimdiden kar şu zamanda yağacak dememiz doğru olmaz” dedi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com