Afyon'da tehlike devam ediyor

Afyon'da tehlike devam ediyor
Afyonkarahisar'da patlamanın meydana geldiği bölgeye, sabahın erken saatlerinden itibaren olay yeri inceleme ekipleri ile ağır iş makineleri giriş yaptı.
Afyonkarahisar'da mühimmat deposundaki patlamanın yaşandığı Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası'nda, havanın aydınlamasıyla birlikte hareketlilik başladı. İlk olarak jandarmaya bağlı 3 arama kurtarma timi ile olay yeri inceleme ekipleri, daha sonra 2 ağır iş makinesi kışlaya giriş yaparak patlama bölgesine götürüldü.
 
Öte yandan Emniyet teşkilatına bağlı çok sayıda olay yeri inceleme ekibi de kışla dışındaki bölgede çalışmalarını sürdürüyor. 
 
Patlamanın etkisiyle çevreye savrulan mühimmatla ilgili vatandaşların uyarılması ve arama çalışmalarına da başlanırken, bulunan mühimmatların çevresi kırmızı şeritler güvenlik çemberine alındı.
 
Yetkililer, geniş bir alana yayılan mühimmatın yerlerinin tespit edilmesi ve toplanması çalışmalarının bir haftayı aşacağının tahmin edildiğini bildirdi.
 
Bomba imha uzmanlarınca arama tarama çalışması
 
Patlama meydana gelen askeri mühimmat deposu yakındaki Ataköy Mahallesi ile Kışlacık köyü mevkilerinde bomba imha uzmanlarınca arama tarama çalışması başlatıldı.
 
Jandarma ekiplerince depo yakınında bulunan Ataköy Mahallesi ve Kışlacık köyünün girişlerinde kontrol noktaları oluşturuldu.
 
Ekipler, Ataköy ve Kışlacık'a araçlarıyla giriş yapmak isteyenleri durdurarak, kimlik kontrolü yapıp sadece evleri burada  olanların geçişlerine izin verdi.
 
Yetkililer ayrıca vatandaşları evlerinden dışarı çıkmamaları konusunda uyardı.
 
Çalışmalarla ilgili alınan güvenlik önlemleri, cami hoparlörleri aracılığıyla da mahalle ve köyde yaşayanlara duyuruldu.
 
Daha sonra, bomba imha uzmanlarınca Ataköy ve Kışlacık çevresindeki arazilerde arama tarama çalışmasına başlandı. (NSK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com