Afyonkarahisar İl Genel Meclisi'nde gerginlik

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi'nde gerginlik
Afyonkarahisar İl Genel Meclisi’nin (İGM) bugün gerçekleştirilen toplantısında gündem maddeleri arasında yer alan 'yama işçisi alımı' konusu, AKPve MHP’li üyeleri arasında tartışmaya neden oldu.

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi’nin (İGM) bugün gerçekleştirilen toplantısında gündem maddeleri arasında yer alan 'yama işçisi alımı' konusu, AKP ve MHP’li üyeleri arasında tartışmaya neden oldu.

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen oturumda, Sandıklı Kaymakamlığa bağlı bakımevlerinde geçici süre ile istihdam edilmek üzere 3 asfalt yama işçisi alımı maddesi gündeme gelmiş ancak itirazlar üzerine konu bir daha görüşülmek üzere ilgili komisyona havale edilmişti. Havale edilen madde bugün tekrar İGM gündemine alındı ancak görüşmeler sırasında MHP’li üyeler söz konusu işçilerin alımı sırasında torpil yapılmaya çalışıldığını iddia ederek maddeye ret oyu verdi. MHP'li üyelerin konuşma talebi, İGM Başkanı Salih Sel tarafından konunun günlerce görüşüldüğü ve oy çokluğu ile kabul edildiği gerekçesiyle reddedildi. Sinirlenen MHP’li İGM üyeleri, neden ret oyu verdiklerini kürsüden açıklamak için diretince bu defa Salih Sel toplantıyı bitirme kararı aldı.

MHP’li İGM üyeleri ise, bu tutumun demokratik olmadığını ileri sürerek Başkan Salih Sel’e tepki gösterdi.

Toplantı dağıldığı esnada bu defa AKP'li ve MHP’li üyeler arasında sözlü tartışma yaşandı. Tansiyonun bir anda yeniden yükseldiği toplantıda küfürler, hakaretler ve tehditler havada uçuşurken, araya giren bazı İGM üyelerinin tarafları sakinleştirmesi ile olayın kavgaya dönüşmesi engellendi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com