Afyonkarahisar SMMMO'da istifa

Afyonkarahisar SMMMO'da istifa
Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanlığı'nın yönetiminde bulunan 4 ismin istifasını sunduğu öğrenildi.

Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanlığı'nın yönetiminde bulunan 4 ismin istifasını sunduğu öğrenildi.
Afyonkarahisar SMMMO yönetim kurulu üyelerinden Semai Kaya, Tuncay Keskin, Mahmut Tan ve Mehmet Canbay, istifa ettiklerini bildiren bir mektubu Afyonkarahisar SMMMO Yönetim Kurulu'na sundu. İstifa ile ilgili olarak bir açıklama yapan Semai Kaya, yönetim kurulu üyelikleri boyunca 3568 sayılı kanun ve ilgili yönetmelikler gereği odanın iş ve işlemlerinin Oda Başkanı Erdal Sayar tarafından sürekli engellenerek çalışma fırsatı bulamadıklarını belirtti.
Oda Başkanı Sayar'ın Afyonkarahisar SMMMO'yu yalnızca kendine ait bir işyeri olarak gördüğünü ileri süren Kaya, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
'03 UZ 002 plakalı aracın sürekli görevlendirme yazısı ile görevlendirilmesi ve şoför kadrosunda çalıştırılacak biri gözetiminde araç takibi yapılarak kullanılması gerektiğini ifade ettiğimiz halde herhangi bir araç takip sistemi olmadan çoğu kez şahsi işlerinde kullanmış, yönetim kurulu kararı olmadan oda personeli Sabri Duysak'ın şoför kadrosunda olmadığı halde İzmir'e oda aracı ve oda personeli ile gittiğinde geçirmiş olduğu trafik kazası neticesinde oda arabasını pert olarak hurdaya ayrılmasına sebep vermiş ve hiç kimsenin uyarı ve önerilerini dikkate almamıştır. Oda Başkanı Erdal Sayar, her gün mesaisini odada harcadığını sabah 9.00'da odaya geldiğini ve akşama kadar odada bulunduğunu, yönetim kurulunun gelmediğini öne sürerek yönetim kurulunun çalışmadığını ifade etmektedir. Bizler tüm yönetim kurulu toplantılarına katılmış yönetim kurulu olarak görevlerimizi ifa etmeye çalışmışızdır. Ancak odayı kendi büromuz gibi görmeyip kendi misafirlerimizi ahbap çavuş ilişkilerimizi hiçbir zaman odaya karıştırmadan odayı maddi manevi imkanlarımıza alet etmemişizdir. Biz hiçbir zaman odayı kimsenin menfaatleri doğrultusunda çalışmasını ya da kullanılmasını istemiyor, odaya gerçekten mesleki manada görev yapacak insanların gelmesini istediğimiz için istifa ediyoruz.'
Kaya, meslek onurunun yüceltilmesine ve bu hizmet yarışının yüceltilerek devam etmesinin sağlanması için, oda yönetim kurulu üyeliğinden topluca istifa ettiklerini belirttiği açıklamasında, 'Aynı erdemi, büyüklüğü yaklaşık 20 yıla yakın oda başkanlığı görevinde bulunan Sayın Erdal Sayar'ın da göstererek, camiamızı yeni serüvenlere sürüklemeden bir an önce olağanüstü genel kurul ile odamızı emin ellere teslim etmesini arzulamaktayız' sözlerine yer verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com