"Afyonkarahisar'a 2 milyona yakın fidan dikildi"

"Afyonkarahisar'a 2 milyona yakın fidan dikildi"
Afyonkarahisar'da yapılan ağaçlandırma çalışmalarını anlatan Eskişehir Orman Bölge Müdürü Mahmut Aydın, kentte 2 milyon adet fidan dikildiğini söyledi.

Afyonkarahisar'da yapılan ağaçlandırma çalışmalarını anlatan Eskişehir Orman Bölge Müdürü Mahmut Aydın, kentte 2 milyon adet fidan dikildiğini söyledi.
Afyonkarahisar Orman İşletme Müdürlüğü çalışmalarını yerinde incelemek için kente gelen Eskişehir Orman Bölge Müdürü Mahmut Aydın, orman işletme müdürlüğü bünyesinde devam eden çalışmaları anlattı. Son dönemde Afyonkarahisar'a 26 türden oluşan 2 milyon fidan dikildiğini söyleyen Aydın, 'Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu'nun talimatları ile Afyonkarahisar'da yeşillenme alanında büyük bir atak yapıldı. Afyonkarahisar'da büyük bir park yapıldı. Bunu da tamamlandıktan sonra açacağız. Afyonkarahisar'da 2 bin hektara yakın bir alanda, hiç ağaç olmayan alanda toprakla fidanı buluşturmak için dozerlerimiz ve ekiplerimiz çalışmaktadır. Afyonkarahisar'da bu güne kadar 2 milyona yakın fidan diktik. 1 milyon daha fidan dikmek sureti ile Afyonkarahisar'da toplamda 3 milyon fidan dikeceğiz. 6 bin hektara yakın bir alanda hem rehabilitasyon hem de sıfırdan ağaçlandırma yapmak sureti ile bakanımıza söz verdiğimiz gibi Afyonkarahisar'ı yeşil hisar yapmak için uğraşacağız. Amacımız, çevreyi düzenlemek ve ağaçlandırmaktır.
Çalışmalarımıza Bakanımız ve Orman Genel müdürümüz büyük destek veriyorlar' dedi.
Afyonkarahisar'a ülkenin en büyük kent ormanını kuracaklarını ifade eden Bölge Müdürü Aydın, 'Afyonkarahisar'a yapacağımız kent ormanı Türkiye'de bir ilk olacak. Hem büyüklük itibari ile hem de etkinlik itibari ile, Afyonkarahisar Valimiz, Belediye Başkanımız ile güç birliği yapıyoruz. Şuanda projemiz hazır. Projemizi halka sunduk ve halkımız projeyi beğendi. Şuanda sizlerinde bildiği gibi kent ormanımıza isim arayışı var. Bakanımız da kent ormanı için bir isim söylemişti. Bakanımız isim tespitinin yarışmayla olmasını istedi. Bizim de düşündüğümüz bir isim var. Bu isim İstiklal ve Cumhuriyet Parkı. Bilindiği gibi Afyonkarahisar, cumhuriyetin kurulduğu topraklar olduğu için ben de böyle bir ismi söyledim' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com