Afyonkarahisar’a “Kent Müzesi”

Afyonkarahisar’a “Kent Müzesi”
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, kente 'Kent Müzesi' kazandırmak için Bursa Kent Müzesi ve İnegöl Kent Müzesi'nde incelemelerde bulundu.

Her iki müzenin yapım aşamalarıyla ilgili bilgi alan Belediye Başkanı Çoban, müzelerde sergilenen eserleri ayrıntılı olarak inceledi.
 
Sit alanlarında yapılması düşünülen restorasyon çalışmalarına örnek olmak üzere Bursa'da restore edilmiş tarihi yapıları inceleyen Çoban'a, Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten, Özel Kalem Müdürü Mehmet Savaş ve Belediye Meclisi İmar Komisyonu üyeleri eşlik etti.
 
Kent müzesiyle ilgili Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı (ÇEKÜL) ile iletişime geçtiklerini belirten Belediye Başkanı Çoban, şöyle konuştu:
 
"ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof.Dr. Metin Sözen ile görüşmelerde bulunduk. Daha sonra İstanbul'da bir toplantı gerçekleştirdik. Yaptığımız görüşme ve toplantılarda, Bursa ve İnegöl kent müzelerini incelememiz tavsiye edildi. Biz de bu doğrultuda, Bursa ilimizdeki iki kent müzesini inceleyerek önemli fikirler edindik." (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com