Afyonkarahisar'da 219 köy yolu ulaşıma kapandı

Afyonkarahisar'da 219 köy yolu ulaşıma kapandı
Afyonkarahisar Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle 219 köy yolunun ulaşıma kapandığını ve yolların açılması için çalışmaların sürdüğünü açıkladı.

Afyonkarahisar'daki yoğun kar yağışının ardından yapılan çalışmalarla ilgili olarak Afyonkarahisar Valiliği yazılı bir açıklama yaptı.

İl genelindeki okulların yarın da tatil edildiği belirtilen açıklamada, "Yoğun kar yağışı ve olumsuz iklim şartları nedeniyle ilimiz genelindeki (ilçelerimiz dahil) tüm ilköğretim ve lise dengi okullar 12 Ocak 2012 tarihinde bir gün süreyle tatil edilmiştir. Ayrıca 11 Ocak 2012 Perşembe günü resmi kurum ve kuruluşlarda çalışan engelli kamu çalışanları da bir gün süreyle idari izinli sayılacaklardır. Öte yandan Afyonkarahisar genelinde 219 köy yolunda açma çalışmaları 9 greyder, 4 kepçe, 7 kamyon, 7 pikap ve 9 ekip tarafından gerçekleştirilmekte olup, yine ilimiz genelinde karayollarında kapalı yol olmayıp ancak zincirsiz çıkan TIR'lar nedeniyle geçici olarak kapanan yollar hemen açılarak ulaşıma devam edilmektedir" denildi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com