Afyonkarahisar'da Başbuğ'a destek eylemi

Afyonkarahisar'da Başbuğ'a destek eylemi
Tutuklanarak Silivri Cezaevi'ne gönderilen Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'a memleketi Afyonkarahisar'dan destek geldi.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un tutuklanması nedeniyle memleketi Afyonkarahisar'da, bazı sivil toplum kuruluşları ve İşçi Partisi üyeleri tarafından basın açıklaması yapıldı.

İşçi Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı, Türkiye Gençlik Birliği Afyonkarahisar Şubesi, Atatürkçü Düşünce Derneği Afyonkarahisar Şubesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Afyonkarahisar Şubesi ile Eğitim-İş Sendikası Afyonkarahisar Şubesi temsilcileri, eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un tutuklanması dolayısıyla basın açıklaması yaptı.

Ordu Bulvarı'nda, Afyonkarahisar Asker Alma Bölge Başkanlığı'nın karşısında bir araya gelen topluluk adına açıklamayı İşçi Partisi İl Başkan vekili Hafize Güngör yaptı. Güngör, "İlker Başbuğ'un terör örgütü yöneticisi olduğu iddiasıyla tutuklanması, Türk Ordusu'na yönelik kurumsal bir saldırıdır. Türk Ordusu, kurumsal olarak terörist ilan edilmiştir" dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne Amerika Birleşik Devletleri tarafından saldırıldığını savunan Güngör, şu görüşleri öne sürdü: "Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, Kafes, Amirallere Suikast ve en son İnternet Andıcı başlıkları altında yürütülen saldırılar bir ABD operasyonudur. Bu operasyon Tayyip-Gül iktidarı ve Fethullahçı gladyo aracılığıyla yürütülmektedir. Amaç, Türk Ordusu'nun vatan savunma iradesini bozmaktır. İktidarın hedefi, Amerikan planları doğrultusunda Milli Ordu'yu tasfiye etmektir. Bölgemiz ve dünya, savaşlara gitmektedir. Bir milletin bu koşullarda ayaklar altında kalmasının en büyük teminatı ordusudur. Bütün milletimizi ordumuza sahip çıkmaya ve bu tertibe karşı ayağa kalkmaya çağırıyoruz."

Basın açıklamasının ardından saygı duruşunda bulunan ve İstiklal Marşı okuyan 25 kişilik grup, İstiklal Marşı'nın ardından "Ordu-Millet el ele, tam bağımsız Türkiye" sloganı attı.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com