Afyonkarahisar’da Dünya Çevre Günü etkinlikleri

Afyonkarahisar’da Dünya Çevre Günü etkinlikleri
5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, Afyonkarahisar’da daha önceden başlatılan atık pil toplama kampanyasında dereceye giren kent genelindeki okullar ödüllendirildi.

5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında, Afyonkarahisar’da daha önceden başlatılan atık pil toplama kampanyasında dereceye giren kent genelindeki okullar ödüllendirildi. 

Afyonkarahisar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü binasında gerçekleştirilen etkinliğe, Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, Afyonkarahisar Kent Konseyi Başkanı Mehmet Emin Birliktir, Belediye Başkan Yardımcısı Ayfer Örten, Çevre Şehircilik İl Müdürü Vahit Okumuşer ve Afyonkarahisar Belediyesi Çevre Hizmetleri Birliği Müdürü Mehmet Durak ile birlikte çok sayıda öğrenci katıldı.

Gerçekleştirilen etkinliğin açılışında konuşan Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Vahit Okumuşer, görevlerinin herkesin ortak kullanım alanı olan tüm çevrenin sürdürülebilir ve yaşanabilir olmasını sağlamak olduğunu kaydetti. Sağlıklı, toprağı, suyu, havası temiz bir çevrenin oluşturulabilmesi için toplumun bütün kesimine yönelik bilinçlendirme çalışmalarına devam ettiklerini aktaran Okumuşer, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Hafızamıza ve gönlümüze sığmayacak kadar büyük olan çevrenin bir veya birkaç kurumun çalışmasıyla çevrenin kirletilmesinin önlenmesi, çevrenin temizlenmesi mümkün değildir. Ancak bu işi topyekun hepimiz bütün toplumumuz millet olarak elbirliği ile eğitimle ve çevre bilincini oluşturmak suretiyle başarabiliriz. Bizim hedefimiz, çevreye karşı duyarlı olup, tabiatı tahrip etmeden onunla uyum içinde yaşayarak daha sağlıklı bir çevre, daha temiz bir dünya için nice 5 Haziranlara umutla yürümektir.”

Etkinlikte konuşan Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ise, okullarda verilen eğitimin sadece teori ile sınırlı kalmadığını aynı zamanda çocukların çevre konusunda da bilinçlendirildiğini dile getirdi.

Etkinliklerin ardından, atık pil toplama kampanyasında dereceye giren okullara laptop, porejeksiyon ve fotokopi makinesinden oluşan hediyeler protokol üyeleri tarafından dağıtıldı.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com