Afyonkarahisar'da Hava Kirliliği Azalıyo

Afyonkarahisar'da Hava Kirliliği Azalıyo
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesi ve bazı beldelerinde bayramlaşma törenine katıldı.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesi ve bazı beldelerinde bayramlaşma törenine katıldı.
Kurban Bayramı'nın 2. gününden itibaren Afyonkarahisar'da ilçe ve beldelerde bayramlaşma törenlerine katılan Bakan Eroğlu, bugün İhsaniye ilçesi ile Gazlıgöl, Kayıhan, Döğer ve Karacaahmet beldelerinde vatandaşlarla bayramlaştı. Gazlıgöl beldesini ziyaret eden Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, belde girişinde Kaymakam Mehmet Nebi Kaya, ilçe protokolü ve belde sakinlerin tarafından karşılandı. Ardından Kayıhan beldesini de ziyaret eden Bakan Eroğlu, burada belediye önünde toplanmış belde halkına
seslenerek hükümet çalışmalarını ve Afyonkarahisar'a yapılanları anlattı. Daha sonra İhsaniye ilçesine geçen Bakan Eroğlu, İhsaniye Düğün Salonu'nda düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı. Burada gazetecilerinin de sorularını cevaplandıran Bakan Eroğlu, hava kirliliğine değindi. Eroğlu, 'Bazen invarsiyon dediğimiz hadise oluyor. Vatandaş onu hava kirliliği gibi anlıyor. Bizim aslında Afyonkarahisar'da sürekli olarak otomatik olarak ölçüm cihazımız var. Bizim web sayfamıza girdiğiniz zaman Afyonkarahisar'ın herhangi 81 vilayette 116'dır.
Şu anda 81 vilayetin tamamı bazı vilayetlerde birden fazla olmak üzere 116 hava kirliliği ölçüm noktamız var. Bunlar otomatik kaydedilir. Web sayfamızda da yenileniyor. Geçen yıl kış aylarında Türkiye'de hiçbir yerde kritik bir durum söz konusu olmadı hepsinde standartların dünyasal teşkilatının standartlarını sağladık. Afyonkarahisar'da da son zamanlarda biliyorsunuz bu sabahta vardı. Yoğun sis vardı vatandaşımız tabi hava kirliliği olarak algılıyor. Bilhassa doğalgaz gelince kömür kalitesi zaten Valilik Çevre Orman İl Müdürlüğü kontrol ediyor.
Çevre yolunun birde özellikle açılması Afyonkarahisar'daki hava kirliliğinin daha da iyileşmesine vesile oldu. Çünkü bütün kamyonlar şehir içinden geçiyordu. Şimdi artık şehir içine girmiyor. Onun çok etkisi oldu yani eskiye göre Afyonkarahisar hava kirliğinde çok güzel iyileşme var. Ama son bir kaç gündür sis problemi var' dedi.
Meclisteki koltukların renkleriyle ilgili olarak da Bakan Eroğlu, 'Tesadüfen meclise koltuklar alınacaktı. Herkesin fikri soruluyordu. Sağ olsun Meclis İdare Amirimiz bütün Milletvekillerinin görüşlerini alıyormuş.
Geçerken bana da sordular. O esnada iki muhabir vardı. Renkler açıldı. Renklerle ilgili bende fikrimi söyledim. Çünkü ebruyla alakalı olduğum için renkleri tanıyorum. Bazı renkler insanı hırçınlaştırır. Bazı renkler karamsarlık verir. Bazı renklerde insanın içini açar.
Söylediğim buydu onlarda mecliste zaman zaman tartışmalar oluyor. Acaba turuncu koltuklardan mı kaynaklanıyor diye söyleyince bende daha sakinleştirici daha iç açıcı bir koltuk rengi kullanılabilir diye söyledim' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com