Afyonkarahisar'da, hayata okulda hazırlanıyorlar

Afyonkarahisar'da, hayata okulda hazırlanıyorlar
Afyonkarahisar'da eğitim veren Özel Zafer İlköğretim Okulu'nda öğrencilere günlük hayatta kullanacakları ve yaşamlarını kolaylaştıracak konularda bilgiler veriliyor.

İlköğretimin ilk kademesinde uygulanan 'Hayata Hazırlanıyorum' projesi kapsamında öğrencilere, ayakkabı bağcını bağlamaktan hediye paketi hazırlamaya, pasta yapmaktan yemek adabına, yürümekten telefonda konuşmaya kadar birçok konuda bilgiler veriliyor.

İlköğretim Okulu'nun 1'inci sınıftan 5'inci sınıfa kadar olan ilk kademesinde, sınıf öğretmenleri, öğrencilere her hafta başka bir pratik bilgi öğretiyor. Okulların açılmasıyla başlayan proje eğitim öğretim yılı boyunca devam edecek. Program çerçevesinde öğrenciler, ayakkabı bağlamasını, pasta yapmayı, tırnak kesmeyi, telefonda nasıl konuşulması gerektiğini, topluluk önünde şiir okuma ve şarkı söylemeyi, ilkyardımı, makarna pişirmeyi, hasta ziyaret etmeyi ve daha birçok pratik bilgi ile kuralı öğreniyor. Pasta yapımı, düğme dikme gibi malzeme gerektiren ektinliklerde öğrencilerin velileri, etkinlikten bir gün önce telefonla aranıyor ve bilgilendiriliyor. Öğrenci, etkinliğin yapılacağı gün, gerekli malzeme ile okula gidiyor.

Öğrencilerin, sosyal hayatlarında ayrıntı gibi gözüken birçok bilgiye ihtiyaç duyacaklarını belirten Okul Müdürü Ertan Parmak, "Öğrencilerimiz, etkinliklerde hem eğleniyorlar, hem de bilgilerini artırıyorlar. Velilerde uygulamadan oldukça memnun. Öğrencilerimiz bu program sayesinde günlük hayatta işlerini kolaylaştıracak bilgileri ve görgü kurallarını öğreniyor" diye konuştu.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com