Afyonkarahisar'da İGM Toplantıları

Afyonkarahisar'da İGM Toplantıları
Afyonkarahisar İl Genel Meclisi'nin (İGM) Aralık ayı toplantılarında gündem dışı bir konuşma yapan Dinar'ın MHP'li İGM Üyesi İbrahim Acar, yurt yapımı için arsa bağışında bulunan, bir arsa sahibinin adının yurda verilmesi işinden vazgeçilmesine tepki g

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi'nin (İGM) Aralık ayı toplantılarında gündem dışı bir konuşma yapan Dinar'ın MHP'li İGM Üyesi İbrahim Acar, yurt yapımı için arsa bağışında bulunan, bir arsa sahibinin adının yurda verilmesi işinden vazgeçilmesine tepki gösterdi.
Bu durumun Dinar'daki insanların moralini bozacağına inandığını belirten İbrahim Acar, yetkilileri konuya duyarlı olmaya çağırdı.
Acar, Dinar Meslek Yüksekokulu'ndaki öğrencilerin barınması için yapımı tamamlanan Kredi Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait öğrenci yurdunun arsasını Hacı Hatice Acar isminde bir hayırsever tarafından bağışlandığını söyledi. Bu yurdun yapımı esnasında resmi kurumlarla yapılan her türlü yazışmanın Hacı Hatice Acar Yüksek Öğrenim Yurdu şeklinde yapıldığı bilgisini aldığını ileten Acar, ancak bu ismin şu sıralarda kaldırıldığını ve hayırsever kişinin isminin KYK yurduna verilmeyeceğini ileri sürdü.
Yaklaşık 60 bin metrekarelik bir arsanın hayırsever Hatice Acar tarafından hiçbir ücret talep edilmeden yurt yapımı için verildiğini söyleyen Acar, eğitime bu derece arsa kazandıran ve çeşitli burslarla da eğitimi destekleyen hayırseverin isminin yaşatılması gerektiğini ifade etti.
Acar'ın konuşmasına destek veren İGM Başkanı Salih Sel, konuyla ilgileneceğini bildirerek böyle bir şeyin yapılmasına anlam veremediğini söyledi. Konunun önemli olduğuna dikkat çeken Başkan Sel, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Yardım eden hayırseverlerin teşvik edilmesi amacı ile mutlaka bunun yapılması lazım, isimlerin verilmesi lazım. Mutlaka bir hata yapılmıştır. İnşallah bu hatadan en kısa sürede dönerler.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com