Afyonkarahisar'da memurlar hükümeti protesto etti

Afyonkarahisar'da memurlar hükümeti protesto etti
Hükümetle yapılan toplu sözleşme görüşmelerinde, hükümetin teklif ettiği zam oranını kabul etmeyerek eylem kararı alan memurlar, Afyonkarahisar'da dün gece Sakarya- Afyon- Konya seferini yapan trenin önünü keserek eylem yaptı.
Durdurmak istediklerini ilk trenin kalkışına engel olamayan sendika üyeleri arasında 'yandaş sendika' tartışması yaşandı. Memurlar, daha sonra saat 03.00'te başka bir trenin önünü keserek kalkışına izin vermedi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN!
 
Hükümetin teklif ettiği 3,5 + 4 zam teklifini kabul etmeyen Türkiye genelinde bugün eylem yapan memurlar, Afyonkarahisar'da tren seferlerine engel oldu.

Afyonkarahisar Ali Çetinkaya Garı'da dün gece yarısı eylem yapan Kamu Emekçileri Sendikası (KESK), Türkiye Kamu-Sen ve Memur-Sen üyeleri, Sakarya- Afyon- Konya seferini yapan treni durdurmak istedi.

Saat 01.00'de garda trenin önünde toplanan sendika üyeleri, kalkışına izin vermedi. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı eylemde 'Direne direne kazanacağız', 'Birleşe birleşe kazanacağız' sloganları atıldı.

Tren, yaklaşık 15 dakika Gar'da durduktan sonra hareket etmeye başladı. Bunun üzerine makinistin hangi sendikaya üye olduğu tartışması başladı.

Türkiye Kamu-Sen ve KESK üyeleri, eylemin Memur-Sen üyesi makinistler tarafından kırıldığını iddia ederek Memur-Sen'i protesto etti.
 
Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Erol Özsoy, Bu grev kırıcılığıdır. Bunu eylemlerimizde dile getireceğiz dedi. KESK İl Temsilcisi Ömer Akyıldız da bundan sonra Türkiye Kamu-Sen ile birlikte hak arama mücadelesini sürdüreceklerini söyledi.

Memur-Sen aleyhinde sloganlar atılırken basın açıklaması yapılan yere Memur-Sen İl Temsilcisi Abdullah Çelik geldi. Çelik, makinistlerin Türkiye Kamu-Sen'den Memur-Sen'e yeni geçtiğini, suçun Kamu-Sen'e ait olduğunu söyledi. 
 
Ulaştırma Memur-Sen İl Temsilcisi Ahmet Söğüt ise makinistlerin Memur-Sen'e, şef ve kondüktörün Türkiye Kamu-Sen'e üye olduğunu açıkladı. İkiye bölünen grupların tartışması, polisin de araya girmesiyle sona erdi.
 
Kamu-Sen üyeleri, tartışmaların ardından Gar'ı terk etti. Memur-Sen'e bağlı Ulaştırma Memur-Sen, saat 03.00'da Afyon-Konya seferini yapan treni durdurdu. Trenin kalkışına izin vermeyeceklerini belirten eylemciler, yolcuları mağdur olmamaları için kiraladıkları araçlarla Konya'ya gönderdi.
 
Eylemcilerin hak arama mücadelesine destek verdiklerini belirten bazı yolcular, Hak aramak güzel ama yolcuları da mağdur etmesinler dedi. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com