Afyonkarahisar'da polise darp

Afyonkarahisar'da polise darp
DENETİM VE YOLCU KONTROLÜ YAPAN KADIN TRAFİK POLİSİ, MİNİBÜS ŞOFÖRÜ OLDUĞU İDDİA EDİLEN KİŞİNİN SALDIRISINA UĞRADI

DENETİM VE YOLCU KONTROLÜ YAPAN KADIN TRAFİK POLİSİ, MİNİBÜS ŞOFÖRÜ OLDUĞU İDDİA EDİLEN KİŞİNİN Afyonkarahisar'da denetim ve yolcu kontrolü yapan kadın trafik polisi, minibüs şoförü olduğu iddia edilen kişi tarafından darp edildi.
Edinilen bilgiye göre, Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah saatlerinde Gazlıgöl Caddesi üzerinde yolcu minibüsleri üzerinde günlük rutin denetimlere başladı. Ahmet Necdet Sezer Kampüsü hattında çalışan 03 M 0341 plakalı minibüs, ekipler tarafından durduruldu. Minibüs sahibi olduğu iddia edilen İbrahim Ç.'den evrakları istendi. Bu sırada kadın trafik polis Şükriye Ayverdi ile minibüs şoförü İbrahim Ç. arasında tartışma çıktı. Çıkan arbedede kadın polis memuru burnuna aldığı darbelerle yaralanarak Afyonkarahisar Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Olayın ardından minibüsü bırakıp yaya olarak kaçan minibüs şoförü ise, ekipler tarafından kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı. Olay sonrasında kavşaklarda ve yollarda geniş güvenlik önlemleri alındı. Polis, çıkabilecek olaylara karşı minibüslere yönelik denetimlerini artırdı. Polislerin öğlen dinlenme mesaisi iptal edilirken, ekiplere kumanya dağıtıldığı öğrenildi.
Olayla ilgili olarak Afyonkarahisar Valisi İrfan Balkanlıoğlu ile görüşen Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli, Valilik çıkışında basın mensuplarına bir açıklama yaptı. Afyonkarahisar'da taşımacılık yapan otobüs ve minibüsler üzerinde uzunca bir süredir denetimlerinin sürdüğünü dile getiren Türkmenli, yapılan bütün uyarılara rağmen bu işin kanun dinlemez, mevzuat dinlemez, devlet dinlemez boyutlarda olduğunu söyledi. Sıkı denetimlerin yapıldığını aktaran Türkmenli, yaşanan olayda görevini yapan kadın polis memurunu bir minibüs şoförünün darp ederek kaçtığını söyledi. Türkmenli, 'Normal denetim yapan bir kadın polis memurumuza, minibüs şoförü tarafından denetim yaptırmamak üzere darpta bulunuluyor. Hastaneye götürdük gerekli tedavisini yaptık, gerekli raporları aldık. Polis memurumuz şu anda istirahatta. Adli işlemler takip ediyor' dedi.
Çok üzgün dolduklarını aktaran Türkmenli, 'Olay, devlete başkaldırma gibi de görünüyor. Yapılan iş tamamen bizim yasal denetleme ile ilgili görevlerimiz. Burada yanlış bir görev yapan arkadaşımız olsa biz gerekeni yapacağız ama tamamen görevini yapan arkadaşımıza, ki bu da bir kadın, yeni bir memur, herhangi bir suiistimal olmayan. Dolayısıyla üzgünüz ama görevlerimizi, denetimlerimizi daha etkin bir şekilde yerine getireceğiz' şeklinde konuştu.
SALDIRISINA UĞRADI

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com