Afyonkarahisar'da Turizm Haftası kutlamaları

Afyonkarahisar'da Turizm Haftası kutlamaları
Afyonkarahisar'da Turizm Haftası kutlamaları Hattat Ahmet Karahisar Kültür ve Sanat Merkezi'nde başladı.

Afyonkarahisar'da Turizm Haftası kutlamaları Hattat Ahmet Karahisar Kültür ve Sanat Merkezi'nde başladı.
Bu yıl 36'ncısı düzenlenen Turizm Haftası etkinliklerinde Afyonkarahisar'ın kültürel özellikleri ve tanıtımı üzerine duruldu. Çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu programda Afyonkarahisar'ın turizm ve kültürel özellikleri sinevizyon, skeç ve konuşmalarla anlatılmaya çalışıldı. Açılış programında konuşan MHP Afyonkarahisar Milletvekili Kemalettin Yılmaz, Türkiye için turizmin çok önemli olduğuna dikkat çekti. Geçtiğimiz yıl için 31 milyon turistten bahsedildiğine değinen Milletvekili Yılmaz, "Dün hayaldi bugün gerçekten onurla iftihar ediyoruz. Bugün bu 31 milyon turisti biz ağırlayabilirsek buradan ayrıldıklarında ülkemizin birer kardeşlik konumuna gelebiliyorlarsa bu gelecek günlerde daha fazla turist demektir. Türkiye'nin dünyadaki hak ettiği yere gelmesine yol açacaktır" dedi.
Turizmin Afyonkarahisar için de önemli olduğunu vurgulayan Yılmaz, "Afyonkarahisar'da son yıllarda yapılmakta olan özellikle termal turizme yönelik olarak tesisler gerçekten Afyonkarahisar'ın ufkunu açtı. Gelişmekte olan üniversitemiz ile birlikte eğitim amaçlı gelemeye başlayacaklar. Yeni yeni yapılan tesisler tamamlanınca spor amaçlı gelmeye başlayacaklar. Onlar gerçekten Afyonkarahisar'ın ufkunu açan projelerdir."
AFYONKARAHİSAR'DA FARKINDALIK OLUŞMAYA BAŞLADI
İl Kültür ve Turizm Müdürü Lokman Derya Solmaz, Türkiye'nin kültürel değerler bakımından dünyada eşine az rastlanır değerlere sahip olduğunu kaydetti. Anadolu coğrafyasının turizmin her türlü imkanına sahip olan dünyadaki ender memleketlerden ender coğrafyalardan birisi olduğunu belirten Solmaz, bunu herkesin farkında olarak yaşadığını, hatta bu farkındalığın da arttığına dikkat çekti.
Solmaz, "Afyonkarahisar'ın bu pastadan yeterince payını aldığını söylemek mümkün görünmüyor. Ama şöyle bir avantajımız var, Afyonkarahisar'da her geçen gün farkındalık biraz daha artmakta. Özellikle termal turizmin bu konuda lokomotif vazifesini gördüğünü biliyoruz. Eğer Afyonkarahisar turizm destinasyonunu bir gerdanlığa benzetecek olursak bu gerdanlığın zincirini söylediğimiz gibi termal zincir sağlamaktadır. İşte bizim bu gerdanlığın mücevherlerini tamamlayıcı önemli projelerimizin olması bu projelerin hayalini kurmamız ve bunları gündeme getirecek projeler sunmamız gerekmektedir" dedi.
Konuşmaların ardından ise Afyon Kocatepe Üniversitesi öğrencileri tarafından halk oyunları gösterileri sunuldu. Polis Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından ise 'Afyonkahisar' konulu bir skeç oynandı. Programın sonunda çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de ödüller verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com