Afyonkarahisar'da yanan kamyonun sürücüsü aranıyor

Afyonkarahisar'da yanan kamyonun sürücüsü aranıyor
Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde bir süre önce meydana gelen araç yangınının ardından şoförün kaçırılıp öldürülmüş olabileceği şüphesi üzerinde duruluyor.

Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesine bağlı Çakıcılar köyünün yakınında 03 RF 561 plakalı bir kamyon, jandarma ekipleri tarafından yanık şekilde bulundu. Aracın sahibini plakadan tespit eden jandarma ekipleri, şimdi her yerde aracı kullanan şoför Mustafa Aksoy'u (35) arıyor. Olayın polis bölgesinde gerçekleşmesinin ardından dört gündür her yerde polis tarafından aranan Mustafa Aksoy'un kaçırılarak öldürülmüş olabileceği şüphesi üzerinde duruluyor.

Yakınlarının merakla beklediği Aksoy'un, 10 Şubat günü Dinar'dan yük alarak İzmir'e gideceği öğrenildi. Kamyonun sahibi aynı zamanda da Aksoy'un akrabası Ahmet Tetik, cuma günü Mustafa Aksoy ile saat 13.30 sularında telefonla görüştüğünü yük alıp İzmir'e gideceğini anlattığını söyledi. Ahmet Tetik, saat 15.30 sıralarında tekrar aradığında ise telefona kendisini kepçeci olarak tanıtan bir kişinin çıktığını, Aksoy'un, telefonunu şarja koyup lavaboya gittiği yönünde bilgi aktardığını ifade etti. Daha sonraki aramasında ise şoföre ulaşamadığını anlatan Tetik, yükü verecek olan firma yetkilisinin telefonuna da ulaşamadıklarını söyledi.

Cumartesi günü sabah tanımadığı bir numaradan gelen telefonda kamyonunun yanmış bir şekilde bulunduğu bilgisinin iletildiğini anlatan Tetik, şöyle konuştu: "Aracın nasıl yandığı ya da söndüren kişi oldu mu hiçbir bilgi yok. İşin garip tarafı akşam 19.00'da tarlanın kıyısındaki bir çamura batmış şekilde görmüşler. Aracın bulunduğu yerdeki köylüler, son gördüklerinde aracın sağlam olduğunu söylüyor. Ama sabah geçerken de aracı yanık bir şekilde görüyorlar. Aracın nasıl yandığını bilen kimse yok. Hiç kimse görmemiş. Aracın yandığı bölgenin 500 metre ilerisinde jandarma karakolu var."

KAÇIRILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUZ
Mustafa Aksoy'un
kimse ile bir husumetinin bulunmadığını dile getiren Tetik, sözlerini şöyle sürdürdü: "Biz hepimiz bir evde büyüdük. Kimse piyasa çıkıp da böyle bir şey yapamaz. Bu kişi yıllarca kamyonun üzerinde. Soğuktan bir yere gitse dört gün içerisinde bir yolunu bulup bize haber ederdi. Dört gündür biz haber alamıyoruz. Biz kaçırıldığını düşünüyoruz. Bizi aramasa bile çocuklarının sesini duymadan duramaz. Çocuklarını her gün arardı. Biz çocuklarına yalan söylüyoruz yola gitti diye. Dört gündür çocuklarını avutuyoruz. Canından endişeliyiz" (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com