Afyonkarahisar'da Zafer Haftası Coşkusu

Afyonkarahisar'da Zafer Haftası Coşkusu
Afyonkarahisar'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 88'inci yıldönümü, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenlerle coşkulu bir şekilde kutlandı.

Afyonkarahisar'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 88'inci yıldönümü, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen törenlerle coşkulu bir şekilde kutlandı.
Kutlamalara Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu da katıldı. Tören başlamadan önce Bakan Eroğlu, Afyonkarahisar Valisi Haluk İmga, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Veli Yıldırım, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ve beraberindekiler Zafer Müzesi'ni gezdi. Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan törende Vali Haluk İmga, İkmal ve Garnizon Komutanı
Tuğgeneral Yıldırım ile Belediye Başkanı Çoban, halkın kurtuluş gününü kutladılar.
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban törende yaptığı konuşmada, bu günün bağımsızlığını dünyada emsalsiz bir Kurtuluşu Savaşı ile kazanan Türklerin ve Afyonkarahisarlılar için bayram günü olduğunu ifade etti. 88'inci kurtuluş yıldönümünde Afyonkarahisar'ı, sahip olduğu maddi ve manevi değerlerle birlikte yükseltmek için var güçleri ile çalışacaklarını belirten Çoban, Afyonkarahisar'ı daha modern ve ekonomisi daha güçlü hale getirecek alt yapıyı ve bütün hizmetleri vatandaşlara sunmanın boyunlarının borcu olduğunu dile getirdi.
Bu mutlu günde Afyonkarahisar'ın kurtuluşunun ve Büyük Zafer'in 88'inci yıldönümünde başta Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk, silah arkadaşları, şehitlerimiz ve ebediyete göç etmiş bütün gazilerimizi rahmetle andıklarını söyleyen Çoban, 'Siz, Türkiye Cumhuriyeti'ni 'kalırsak gazi, ölürsek şehit' diyerek kurdunuz. Bizler, sizlerin torunları olarak kurduğunuz Türkiye Cumhuriyeti'ni dünya var oldukça yaşatmak için omuz omuza olacağız. Türkiye'yi kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün bize gösterdiği en büyük hedefe, muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmak için hep birlikte çalışacağız' dedi.
Törenlerde öğrenciler günün anlam ve önemini anlatan şiirler okudu. Kutlamalar Genelkurmay Başkanlığı Mehteran Takımı'nın verdiği konserle sona erdi. Törene; Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu'nun yanı sıra Vali Haluk İmga, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Veli Yıldırım, Başkan Çoban, Afyonkarahisar Milletvekilleri, mülki amirler, daire müdürleri, askeri erkan, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kutlamaların ardından Afyonkarahisar Belediyesi ile Afyonkarahisar Müftülüğü,
kahraman şehitlere ithafen İmaret Camii'nde Mevlid-i Şerif okuttu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com