Afyonkarahisar'daki avukat cinayeti

Afyonkarahisar'daki avukat cinayeti
Bayram A.'nın avukatı Emre Çınar, 'katilin ya da zanlının avukatı' benzetmelerine tepki gösterdi.

Afyonkarahisar'da tabanca ile 3 kişiyi öldürdükten sonra hakim karşısına çıkarılmayı bekleyen Bayram A.'nın avukatı Emre Çınar, 'katilin ya da zanlının avukatı' benzetmelerine tepki gösterdi.
Yaptığı yazılı açıklama ile avukat Hüseyin Burhan Hayran'ı bürosunda vurarak öldüren Bayram A.'nın avukatlığını Afyonkarahisar Barosu'nun görevlendirmesi üzerine yaptığını belirten avukat Emre Çınar, kendisine yönelik 'katilin ya da zanlının avukatı' gibi yapılan benzetmelere karşı çıktığını bildirdi. Çınar, "Silahlı saldırı sonucu meslektaşımız avukat Hüseyin Burhan Hayran'ı kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Yerel basında yer alan 'katilin-zanlının avukatı' başlıklı haberler mesleğimize ve şahsımıza
zarar verici olduğu gibi, kamuoyunda başkaca algılamalara sebebiyet verdiğini öğrenmiş bulunmaktayız. Şüpheli Bayram A.'nın avukatlığını 5271 Ceza Muhakemeleri Kanunu'nun madde 150/3 gereği ile Afyonkarahisar Barosu tarafından görevlendirmesi sonucu yaptık. Şüpheli ile tarafımızın herhangi bir vekalet sözleşmesi ve vekalet ilişkisi hukuken bulunmamaktadır. Avukatlık mesleğine gerekli değer ve önemi veren tüm kamuoyuna saygıyla bildiririz" dedi.

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com