"Afyonkarahisar'ın tamamı doğalgaza kavuşacak"

"Afyonkarahisar'ın tamamı doğalgaza kavuşacak"
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, hedeflerinin Afyonkarahisar'ın tamamını doğalgaza kavuşturmak olduğunu söyledi..


Ayonkarahisar'da Örnekevler Mahallesi de doğalgaza kavuştu. Başkan Çoban, düzenlenen törende, doğalgaza kavuşan Örnekevler Mahallesi'nde ilk kıvılcımı yaktı.

Törende konuşan Başkan Çoban, Afyongaz AŞ tarafından şehirde sürdürülen doğalgaz döşeme çalışmalarının devam ettiğini bildirdi.

Bir mahallenin daha doğalgaza kavuşmasının mutluluğunu yaşadıklarını aktaran Çoban, hedeflerinin Afyonkarahisar'ın tamamını doğalgaza kavuşturmak olduğunu söyledi. Afyon'da 81 mahalle olduğunu aktaran Çoban, 'İstiyoruz ki bütün mahallerimiz doğalgaz kullansın. Gelecek yıllar içerisinde Afyonkarahisar'ın tamamını mücavir alanlarıyla beraber doğalgaza kavuşturmayı hedefliyoruz.' dedi.

Örnekevler Mahallesi'nin adı gibi örnek bir mahalle olduğunu dile getiren Çoban, mahallenin alt yapı sorunlarının da kısa süre içerisinde gerçekleştirilecek olan yağmursuyu projesi ile çözüleceğini bildirdi. Mahalleye döşenen doğalgazın ardından yolların doğal olarak bozulduğuna dikkat çeken Çoban, şöyle dedi:

'Biz burasının asfaltını dökmeye hazırız fakat, yağmur suyu işi de gireceğinden ve tekrar kazılacağından dolayı bir süre beklememiz gerekecek. Ben bu süre zarfında vatandaşlarımızdan sabır bekliyorum. Alt yapı yatırımları belediye başkanlarının hiçbir zaman hoşlanmadığı yatırımlar. Çünkü trilyonları harcarlar, fakat yerin altında olduğu için kimse görmez. Ama bizler bunu yapmak zorundayız. Çok yakın bir zamanda yağmur suyu çalışmamız başlayacak. Bu çalışmanın ardından ise asfalt ekibimizle birlikte mahallenin görünümünü güzelleştireceğiz. Doğalgazımız mahallemize hayırlı olsun. Temiz ve ucuz enerjiyi Afyonkarahisar'a kazandıran şirket yetkililerine de ayrıca teşekkür ediyorum. Biz geçtiğimiz yıl hiçbir hava kirliliği yaşamadık, bu yıl da yaşayacağımızı düşünmüyorum.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com