Ağabey Katliamı!

Ağabey Katliamı!
Damat Müslüman, gelin de Hıristiyan olduğu için evliliğe itiraz varmış!

İstanbul Fatih'te Seyitömer Mahallesi'nde, bir otomobilde saat 23.00 sıralarında iki kişi silahla vurulmuş olarak bulunmuştu. Yaralıları bulan vatandaşlar polise ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri 29 yaşındaki Zekeriya ve eşi 26 yaşındaki Sonay Vural'ın öldüğünü belirledi.

GÜVERCİN SEVDASI YAKALATTI

Olayla ilgili çalışma başlatan Cinayet Büro Amirliği Ekipleri, katil zanlısının, genç kızın ağabeyi Gönay Öğmen olduğunu belirledi. Ardından Öğmen'in gidebileceği adresler araştırıldı. 120 adet güvercini olan Öğmen'in bu tutkusunu öğrenen ekipler, Kocamustafapaşa Güvercin Sevenler Derneği'ne baskın düzenledi.

'BENİ TAHRİK ETTİLER'

Burada saklanan Öğmen belinde cinayet silahı ile birlikte gözaltına alındı. Öğmen ilk ifadesinde, “Bize rağmen evlendiler. Dün kendileri ile durumu konuşmak için bir kafede buluştuk. Zekeriya 'Bu iş bitti, sen araya girme' derken, kız kardeşim de 'Sen karışamazsın' diyerek beni tahrik etti. Bunun üzerine kafeden çıktıktan sonra arabanın içerisinde her birine birer kurşun sıkarak öldürdüm" dedi.

'BARIŞ OLSUN DİYE ÇOK UĞRAŞTIK'

Çiftin cenazelerini almak için Adli Tıp Kurumu önüne giden amca Zekeriya Vural'ın amcası Cemil Vural, şöyle konuştu: “Kız tarafı önce düğüne karşı çıktı. Kızın ailesi olay günü yemeğe davet ediyor. Cinayet mahalli ağabeyinin birkaç sokak yakını. Burada tuzağa düşürüyorlar. Öldürmek çözüm değil. Dinlerinin ayrı olması sorun olmamalıydı. Bizim oğlumuz Müslüman olduğu için evliliği kabul etmediler.

Biz barış olsun diye çok uğraştık. Böyle şeylere karşıyız. Bu iki insan arkadaş olsa, nişanlı olsa sorun olurdu ama bunlar evliydi. Kız kendi ailesine evlenmelerine izin vermezlerse intihar edeceğini söylemiş. Birbirini seven iki insan, bizim çocuk bıraksa kız bırakmaz. Kız bıraksa bizim çocuğumuz vazgeçmezdi. Çünkü birbirlerini çok seviyorlardı. Kızın oturduğu yer ile çocuğun oturduğu yer arasında 500 metre bile yok"

'BU İŞİ KAN TEMİZLER' İDDİASI

Öte yandan Zekeriya Vural'ın bir yakını ise şunları anlattı: "Kızın ablası düğün olması için bir şart koştu. Düğün kilisede olacaktı ve Zekeriya'nın da dinini değiştirmesi gerektiğini söylüyordu. Hatta ilk kaçtıklarında, kızın ailesi arayarak 'Bu işi kan temizler' deyince kız tekrar evine dönüyor. Ancak bu kez de kızı vermeyeceklerini söyleyince Zekeriya'yla birlikte kaçarak bu kez gizlice evleniyorlar. Bizim haberimiz bile olmadı bu evlilikten. Düğün yaptıklarını öğrenince de 'barışalım' diyerek yemek yediler. Ama her seferinde cayma yoluna gittiler. Bu cinayette gösteriyor ki, bunlar oğlumuza tuzak kurmuşlar."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com