Ağaçlandırma çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

Ağaçlandırma çalışmaları  tüm hızıyla devam ediyor
162 bin hektarlık orman alanını yeterli görmeyen Kütahya'nın orman zengini ilçesi Simav'da, Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Bin hektarlık bir alanda ağaçlandırma çalışması başlatıldı.

162 bin hektarlık orman alanını yeterli görmeyen Kütahya'nın orman zengini ilçesi Simav'da, Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Bin hektarlık bir alanda ağaçlandırma çalışması başlatıldı. 2011 yılında bin hektarlık alanda ağaçlardırma çalışması yapıldığını ifade eden İşletme Müdürü Enver Yıldırım, 400 hektarlık alanda da özel ağaçlandırma yapıldığını bildirdi.
Yıldırım, çalışmalar kapsamında ilçeye bağlı Yeşilköy Beldesinde 2009 yılında oluşturulan 100 bin fidan kapasiteli geçici orman fidanlığının, artan ihtiyaçlar karşısında genişletilip büyütülerek 1 milyon 200 bin fidan üretim kapasitesine kavuşturulduğunu söyledi.
Simav'da bozuk ormanlık alanlarını ağaçlandırma, ormanların rehabilitasyonu ve vatandaşların talebini karşılamak amacıyla günlük 70 işçinin çalıştığı Yeşilköy Geçici Orman Fidanlığında üretilen 1 milyon 200 bin dolayındaki fidanların, ihtiyaç duyulan bölgelere ilkbahar ve sonbahar dönemi olmak üzere dikilerek ormanlık alanların genişletildiğini ifade eden Enver Yıldırım, 2011'deki bin hektar alanın ağaçlandırılması hedefini yakalamak için ekip olarak yoğun bir gayretin içerisinde olduklarını bildirdi.
Yıldırım, sosyal ormancılık faaliyetlerine katkı amacıyla Yeşilköy Geçici Orman Fidanlığında üretilen çam ve sedir fidanlarının yanı sıra ormanlık alanlara elma, ayva, ceviz, kestane, fındık ve badem gibi meyve fidanlarını da dikerek ilçe ekonomisine katkı sağlamayı amaçladıklarını kaydetti.
Özel ağaçlandırma' çalışmalarında belde belediye başkanlarının öne çıkarak sınırları içerisinde kalan bozuk orman alanlarına 49 yıllığına çeşitli meyve fidanı dikerek alkışlanacak örnek bir tavır sergilediklerini ifade eden İşletme Müdürü Enver Yıldırım, bu tür çalışmaları teşvik ettiklerini ve vatandaşa fidan temini hususunda ellerinden geldiği ölçüde yardımcı olmaya çalıştıklarını kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com