Ağaoğlu: Hata yaptık

Ağaoğlu: Hata yaptık
Ali Ağaoğlu Maslak'ta yapılan ve Fatih Ormanı nedeniyle gündemde olan Maslak 1453 projesiyle ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısına Ali Ağaoğlu'nun yanı sıra, Emlak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Murat Kurum da katıldı.
 
Ağaoğlu, Fatih Ormanı'nın kullanımıyla ilgili sorulara usul hatası yaptıklarını söyleyerek, "Bakanlığın iptal kararını ben saygıyla karşılıyorum. Biz burada usül hatası yaptık. Biz Serdar Bilgili ile konuştuk. Sözleşmeyi inceledik. Sözleşmede şöyle bir madde var. İki sene içinde devredemez. Biz o maddeyi gördük. Biz orayı devraldığmızda bu süre dolmuştu. Usül hatası şurada yaptık. İki sene sonra devredebilir ama bakanlığın iznine tabi biz maalesef burada usul hatası yaptık. Bakanlığın bu yetkisi var. Biz buna saygı duyarız.
 
İHTARNAME GÖNDERİLDİ

 
Dün akşam saat 18.00' de noterden ihtarname geldi. 10 gün içinde teslim etmemiz gerekiyor. Bugüne kadar buraya 3.5 milyonun üzerinde yatırım yaptım. Ben yarın itibariyle yeri bakanlığa teslim etmeye hazırım. Belki haklıyımdır haksızımdır ama tartışma konusu dahi yapmıyorum. Orman bakanlığına devretmeye hazırım" dedi.

MURAT KURUM

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, Ağaoğlu Maslak 1453 İstanbul projesine ilişkin, 2 bin 700 konutunu satışa çıkardıklarını ve şu an 2 bin 200 civarında konut satışının gerçekleştiğini belirterek, ''Bu satışların değeri de 1 milyar 250 milyon liradır. Bunların tamamı da peşin, içlerinde vadeli bir satış yok'' dedi.
 
Ağaoğlu Maslak 1453 projesinin, ''İstanbul'un finans merkezi'' denilebilecek bir bölgede bulunduğunu anlatan Kurum, şunları kaydetti:
 
''Daha önce Toplu Konut İdaresinden satın aldığımız, Toplu Konut İdaresi'nin de doğuda yapmış olduğu karakollar karşılığı Milli Savunma Bakanlığı'ndan aldığı arazidir. Bu arazi üzerinde biz planlama yapıp ihaleye çıktık. Bugün de Maslak 1453 projesini gerçekleştiriyoruz. Bu projede, 2 bin 700 konutunu satışa çıktık ve şu an 2 bin 200 civarında satış gerçekleşti. Bu satışların değeri de 1 milyar 250 milyon liradır. Bu paranın büyük bir kısmı şirket hesaplarımıza girdi. Geri kalanı da kredi işlemleri bankalarla devam ediyor. Bunların tamamı da peşin, içlerinde vadeli bir satış yok. Bu, piyasada, Emlak Konut'a, TOKİ'ye ve yapılan işlere güvenin en büyük göstergesidir.''
 
''SATIŞLAR DEVAM EDİYOR''
 
Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu da Maslak 1453 projesiyle yeni bir konsept geliştirmek istediklerini belirterek, ''Projede ana cadde konseptinin boyu 1.480 küsur metrelerdeydi. Bu ana caddeyi kısaltarak 1.453 metreye çektik. Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u fethettiğinde çağ değişmişti. Biz de bu projeyle hem dünyada hem de Türkiye'de inşaat sektörüne çağ atlatma iddiasında bulunmuştuk. Bence çok da anlamlı bir projeydi. 15 Ekim'de reklam kampanyamızı başlattık. Bir ay içinde 2 bin 100 tanesinin parası Emlak Konut GYO'nun hesabına yattı. Bunun çoğu tahsil oldu. Yaklaşık 1,2 milyar liralık bir satış gerçekleşti. Maslak 1453 projesi de bunun en güzel örneğidir. Satışlar halen devam ediyor'' diye konuştu.
 
“REKLAM İDDİALI VE KİBİRLİ OLDU”
 
Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Maslak 1453 Projesiyle ilgili reklam filminin biraz iddialı ve kibirli olduğunu kabul etiğini belirterek, ''Orada söylediğim 'Hemen evininin yakınında böyle bir orman olsun istemez misiniz?' idi. Eğer denize yakın olsaydı kayıkla gezerdim. Orman olduğu için atla gezdim'' dedi.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyarete gittiğinde altında 3 milyonluk araba olduğunu söyleyen Ağaoğlu, ''Sayın Başbakanımızdan yardım istesem 'Önce şu arabalarını sat da ondan sonra gel' derdi. En ufak bir talebim olmadı'' diye konuştu.
 
“AĞAÇ KESMEDİK”

Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum da ''Bizim iznimiz dışında kimse ağaç kesemez. Biz de herhangi bir ağaç kesmedik. Fatih Ormanı ile değil, Park Orman ile bir sınırımız var. Biz müşterimize 'size orman veriyoruz' diye bir vaatte bulunmadık'' ifadelerini kullandı. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Ağaoğlu tamamen bıraktı12 Şubat 2014 Çarşamba 07:36
 • "Duygusal kentler tasarlayacağız"23 Ocak 2014 Perşembe 17:14
 • Kira işkencesi başlıyor08 Ocak 2014 Çarşamba 11:21
 • Yabancılara gayrimenkul satışında patlama yaşandı!09 Aralık 2013 Pazartesi 15:51
 • Konut sahipleri dikkat!01 Aralık 2013 Pazar 23:23
 • AKP'li belediye Maliye'yi böyle dolandırdı01 Kasım 2013 Cuma 12:32
 • Avrupa’nın korkusu ‘konut balonu’ Türkiye'yi etkileyecek mi?24 Ekim 2013 Perşembe 15:15
 • En riskli alan İstanbul14 Ekim 2013 Pazartesi 16:14
 • Siyasi rant için ilçenin dokusunu yok edecekler14 Ekim 2013 Pazartesi 15:50
 • Erdoğan'ı çıldırtacak daire fiyatları!10 Ekim 2013 Perşembe 14:51
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com