Ağaoğlu projesi Meclis'te!

Ağaoğlu projesi Meclis'te!
İstanbul Milletvekili Melda Onur, Ağaoğlu'nun "Maslak 1453" projesini Meclis'te sordu.

Plan ve bütçe komisyonunda Orman ve Su İşleri Bakanlığı bütçe görüşmelerinde muhalefetin eleştirilerini yanıtlayan Veysel Eroğlu, Melda Onur’un Ağaoğlu’nun Fatih Ormanı için planları hakkındaki sorusuna: “Fatih Ormanı’nın 1453 İstanbul projesiyle hiçbir ilgisi yoktur, tahsis edilmemiştir. Ormanların kesilmesi söz konusu değildir” dedi.

Bütçe görüşmelerinde Ağaoğlu’nun İstanbul hakkındaki projelerinden derin endişe duyan kamuoyunun sesini dile getiren İstanbul Milletvekili Melda Onur, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’na şu eleştirileri yöneltti:

KRALIN ŞÖVALYESİ GİBİ FATİH ORMANINDA DOLAŞAN İNŞAATÇI

“Orman deyince benim aklıma kralın şövalyesi gibi Fatih ormanında dolaşan inşaatçı gelmektedir. İstanbullular olarak hepimiz bu tanıtımı izlediğimizde terörize olmaktayız. Ali Ağaoğlu Fatih Ormanı’nın kendisine tahsis edildiğini söylemiş, Bakanlık reddetmiş, o da noter kağıdı ile bu tahsisi doğrulamış, medyaya düşen bu polemiğin sonunda gerçeğin ne olduğu anlaşılamamıştır. En yetkili ağız olarak sizden şunun cevabını istiyorum. Fatih Ormanı Ali Ağaoğlu’na tahsis edilmiş midir?
1453 Maslak projesinde, velev ki Ağaoğlu’nun dediği gibi orman kesilmemiş olsun, bu dev tesisin – ki şu anda İstanbul’da lüks konut projesine ihtiyaç yok - ekolojik etki değerlendirmesi yapılmış mıdır? Çevreye vereceği ekolojik zarar ölçülmüş müdür, bu çalışmayı talep ediyorum.”

FATİH ORMANI’NIN 1453 İSTANBUL PROJESİYLE HİÇBİR İLGİSİ YOKTUR, TAHSİS EDİLMEMİŞTİR

Bütçedeki görüşme ve Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun eleştirilere yanıtı şu şekildeydi:
“Fatih Ormanı her hangi bir firmaya bir kuruma tahsis edilmiş değil, böyle bir şey olamaz, orası bir tabiat parkı. Ancak genelde bu tip alanları işletmesini müstecirlere ilahe etmek suretiyle veriyoruz. Yani yoksa orada bir orman kesilmesi söz konusun falan değil. İstanbullu orada belirli bir giriş ücreti ödemek suretiyle istifade edebiliyor. Yoksa orası ne İstanbul 1453’ün ne alanında, ne alakası var, ne de orada bir ağaç kesilmesi söz konusu değil, onu da özetle belirteyim.”

-Oraya biletle mi girecek vatandaş?

Orada tabii bütün tabiat parklarına, milli parklara bazı milli parkları bakım işletilmesi temizlik için belli bir ücretle giriyor. Bunu kontrol etmek için belli bir ücretle giriliyor, onu özetle belirteyim. Herkes girebilir.”

Veysel Eroğlu konuyu açıkça belirtmek için; “Fatih Ormanı’nın 1453 İstanbul projesiyle hiçbir ilgisi yoktur, tahsis edilmemiştir. Ormanların kesilmesi söz konusu değildir.” sözlerini tekrarladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com