Ağaoğlu ve gazetecinin birbirini darp ettiği iddiası

Ağaoğlu ve gazetecinin birbirini darp ettiği iddiası
Turkish Airlines World Golf Final Turnuvası'nda darp edildikleri iddiasıyla birbirlerinden şikayetçi olan Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile gazeteci Cihat Ünal'ın yargılandığı dava sonuçlandı

ANTALYA (AA) - Turkish Airlines World Golf Turnuvası'nda darp edildikleri iddiasıyla birbirlerinden şikayetçi olan Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile gazeteci Cihat Ünal'ın yargılandığı davada Ağaoğlu, 8 bin 750 lira idari para cezasına çarptırıldı. 

Serik 1. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya "Basit yaralama" suçundan yargılanan müşteki-sanık Cihat Ünal'ın avukatı Fehmi Gündüz ve "Basit yaralama, hakaret, mala zarar verme ve haksız fiil nedeniyle karşılıklı hakaret" suçlamasıyla yargılanan Ahmet Ağaoğlu'nun avukatı Özgür Kıvran katıldı.  

Duruşmada Cumhuriyet Savcısı Tolga Şimşek, esas hakkındaki mütalaasını sundu. Şimşek, mütalaasında müşteki-sanık Ünal'ın verdiği ifadelerin tanık anlatımları ve kati hekim raporu ile uyuştuğuna işaret etti. Savcı Şimşek, mütalaasında tanık anlatımları ile kati hekim raporu değerlendirilmesi sonucunda Ağaoğlu'nun yaralama suçunu işlediğini ve gözlüğünün kırılmasına kasti olarak sebebiyet verdiğini savundu.

Ağaoğlu'nun avukatı Özgür Kıvran, mütalaayı kabul etmediklerini ve Cihat Ünal'ın gözlüğünün güvenlik görevlileriyle yaşanan arbede sırasında kırılmış olabileceğini savundu. 

Savunmaların ardından mahkeme başkanı, Ağaoğlu'nun "kasten yaralama" suçundan 150 gün, "mala zarar verme" suçundan 25 gün adli para cezasına çarptırılmasına karar verildiğini açıkladı. Ağaoğlu, toplam 175 gün karşılığında 8 bin 750 lira ile cezalandırıldı. Ağaoğlu hakkında, önceki bir davadan hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararı uygulandığı ve bu nedenle yeniden suç işlemeyeceği yönünde kanaat oluşturmadığı gerekçesiyle bu davada aynı kararın verilemeyeceğine hükmedildi.

Gazeteci Cihat Ünal'ın hakkındaki suçlamalardan beraat ettiği duruşmada, ayrıca her iki taraf da karşılıklı hakaret suçlamalarından ceza almadı. 

- Olayın geçmişi

Antalya'da 9 Ekim 2012'de, Turkish Airlines World Golf Turnuvası'nın finalinde, Tiger Woods ile Charl Scwartzel arasındaki mücadele sırasında ilk delikteki başlangıç vuruşunun yapılmasından hemen önce, güvenlik görevlileri ile gazeteciler arasında görüntü alınacak yer konusunda tartışma yaşanmıştı. Bu sırada alana gelen Türkiye Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, Cihan Haber Ajansı muhabiri Cihat Ünal'a, yaşanan tartışmanın ardından kafa atmıştı.

Olayın ardından Ünal ile Ağaoğlu, birbirlerinden şikayetçi olmuştu. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com