Ağar teslim oluyor

Ağar teslim oluyor
Hakkında yakalama kararı çıkan Mehmet Ağar'ın avukatı Abdulkadir Toluç, Ağar'ın bir kaç gün içinde teslim olacağını açıkladı.

Susurluk davası kapsamında “cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak” suçundan 5 yıl hapis cezasına çarptırılan eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın avukatı Abdulkadir Toluç, Ağar hakkında çıkan tutuklama kararının yasa gereği olduğunu belirterek, “Verilen ceza 3 yıldan fazla olduğu için yapılan işlem hukuki bir zorunluluk. Adalet Bakanlığı yetkilileriyle dün görüştük, sayın Mehmet Ağar’ın uygun bir cezaevine yerleştirilmesi için haber bekliyoruz. Sayın Ağar birkaç gün içerisinde teslim olacak” diye konuştu.

Mehmet Ağar hakkında çıkan yakalama kararı ANKA’ya değerlendiren avukat Abdülkadir Toluç, şunları söyledi:

“Sayın Mehmet Ağar hakkında çıkan yakalama kararı yasa gereğidir. Verilen ceza 3 yıldan fazla olduğu için yapılan işlem hukuki bir zorunluluk. Yargıtay’ın onama kararının ardından zaten bu kararın çıkacağını biliyorduk o nedenle kararın ardından Adalet Bakanlığı yetkilileriyle, Sayın Ağar’ın güvenlikli bir cezaevine konması için iletişime geçtik. Yetkililerden haber bekliyoruz. Sayın Ağar’ın kaçması gibi bir durum da söz konusu değil. Bu anlamda Sayın Ağar’ın İstanbul’da tutuklanması gibi bir durumun söz konusu olacağını düşünmüyoruz. Kendisi birkaç gün içerisinde gelip teslim olacak. Yargıtay’ın onama kararına da itiraz ettik. Ortada ciddi bir hukuki hata olduğu kanaatindeyiz.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com