Ağa'ya bir kıyak daha!

Ağa'ya bir kıyak daha!
Ali Ağaoğlu'nun Maslak 1453 projesine ait arazi için TOKİ'nin önce Keleş İnşaat ile anlaştığı; Ağaoğlu'nun Başbakan Erdoğan'la yaptığı görüşmenin ardından ise Ağaoğlu'na bırakıldığı iddia ediliyor. Keleş İnşaat'a ise 'sus payı' olarak EVYAP arazisi verild

Başbakan Tayyip Erdoğan'a yakınlığıyla bilinen müteahhit Ali Ağaoğlu, vergi kaçakçılığı ve orman talanının ardından şimdi de ihale kıyağıyla gündeme geldi.
 
Yurt gazetesinde yer alan habere göre, Maslak 1453 projesi arazisi için TOKİ'nin önce Keleş İnşaat ile anlaştığı öğrenildi.  Ağaoğlu'nun, Maslak 1453 arazisinin Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından kendisine verilmesi için Başbakan Erdoğan'dan “ricada” bulunduğu öğrenildi.
 
Ağaoğlu'nun da peşinde olduğu bu arazi için iki şirket arasında büyük bir rekabet gerçekleşti. Ağaoğlu'nun Erdoğan ile gerçekleştirdiği görüşmeler üzerine bu arazi için “Olur” aldığını ifade eden kaynaklar, Keleş İnşaat'a da "sus payı" verildiğini belirtti. Maslak'taki araziyi Ağaoğlu'na kaptıran Keleş İnşaat'a da EVYAP'a ait arazinin verildiği öğrenildi.
 
İHALEYİ İKİNCİ SIRADAN ALDI
 
TOKi’nin iştiraki olan Emlak Konut GYO’nun Maslak Ayazağa’daki 250 dönümlük arazi üzerindeki projenin ihalesine 1 milyar 203 milyon TL’lik en yüksek teklifi veren Yeşil İnşaat, Metal Yapı Konut, Nasa İnşaat, Özüm Petrol, Taşçılar Madencilik ve K Yapı Ortak Girişimi kazanmıştı. Fakat peşinat, süresi içinde yatırılmayınca, Emlak Konut GYO bu kez ikinci sıradaki Ali Ağaoğlu'na ait Akdeniz İnşaat'ı peşinat yatırmaya davet etti. Ağaoğlu böylelikle ikinci sıradan araziyi kaptı.
 
ERDOĞAN’IN YANINDAN AYRILMIYOR
 
Ağaoğlu, her fırsatta Başbakan Erdoğan'la görüşüyor. Erdoğan'ın Ataşehir’de yapılan Mimar Sinan Camisi’nin açılışı sırasında Ağaoğlu da yanındaydı. Burada Başbakan ile görüşen Ağaoğlu daha sonra Erdoğan'ın Dolmabahçe Sarayı’nın bitişiğindeki çalışma ofisinde kısa süreli bir toplantıya daha katıldı.
 
KELEŞ’E EVYAP ARAZİSİ
 
Maslak'ta umduğunu bulamayan Keleş İnşaat ise EVYAP'ın arazisine yatırım yaptı. Yapımı süren projeyi Artaş İnşaat, Aydınlı İnşaat ve Keleş İnşaat ortaklığı yürütüyor. Maslak'ın devamı niteliğinde planlanan, Belgrad ormanlarıyla çevrili projenin içinden açılışı Erdoğan tarafından gerçekleştirilen dere de akıyor. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Ağaoğlu tamamen bıraktı12 Şubat 2014 Çarşamba 07:36
 • "Duygusal kentler tasarlayacağız"23 Ocak 2014 Perşembe 17:14
 • Kira işkencesi başlıyor08 Ocak 2014 Çarşamba 11:21
 • Yabancılara gayrimenkul satışında patlama yaşandı!09 Aralık 2013 Pazartesi 15:51
 • Konut sahipleri dikkat!01 Aralık 2013 Pazar 23:23
 • AKP'li belediye Maliye'yi böyle dolandırdı01 Kasım 2013 Cuma 12:32
 • Avrupa’nın korkusu ‘konut balonu’ Türkiye'yi etkileyecek mi?24 Ekim 2013 Perşembe 15:15
 • En riskli alan İstanbul14 Ekim 2013 Pazartesi 16:14
 • Siyasi rant için ilçenin dokusunu yok edecekler14 Ekim 2013 Pazartesi 15:50
 • Erdoğan'ı çıldırtacak daire fiyatları!10 Ekim 2013 Perşembe 14:51
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com