Agc Başkanı Deniz; “Olayı Tesvip Etmiyoruz”

Agc Başkanı Deniz; “Olayı Tesvip Etmiyoruz”
Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Suat Deniz, Çine Madran Gazetesi Yayın Yönetmeni Emin Aydın’ın haber çalışması sırasında gözaltına alınmasını tasvip etmediklerini belirtti

Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Suat Deniz, Çine Madran Gazetesi Yayın Yönetmeni Emin Aydın’ın haber çalışması sırasında gözaltına alınmasını tasvip etmediklerini belirtti.
Çine Madran Gazetesi Yayın Yönetmeni Emin Aydın’ın haber çalışması sırasında gözaltına alınıp serbest bırakılmasının ardından bir açıklama yapan AGC Başkanı Suat Deniz, “Bir haberin fotoğraflanması sırasında bir arkadaşımızın engellenmesi daha da vahimi gözaltına alınmasını Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı, Türkiye Gazateciler Cemiyeti Aydın Temsilcisi ve Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yüksek İstişare Kurulu Üyesi olarak hiç bir şekilde tasvip etmediğimi olaydan derin üzüntü duyduğumu belirtmek isterim. Basın özgürlüğünün ülkemizde konumu açısından yara açabilecek bir davranışa maruz kalmanız, gerçekten üzüntü ve kaygı verici. Basın mensuplarının görevi halkı doğru ve hızlı bilgilenmek olduğu hiç bir zaman unutulmamalıdır. Bu nedenle olayı tasvip etmediğimi bir kez daha belirtir şahsınıza geçmiş olsun dileklerimi iletirim” dedi.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com