AGC yapılan saldırıyı kınadı

AGC yapılan saldırıyı kınadı
Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti (AGC) 2. Başkanı İsmail Akar, Afyonkarahisar’da dün gece yaşanan özel halk otobüsü yangını olayı esnasında görevi başında saldırıya uğrayan meslektaşlarına geçmiş olsun dileklerini ileterek, saldırıyı kınadığını açıklay

Afyonkarahisar Gazeteciler Cemiyeti (AGC) 2. Başkanı İsmail Akar, Afyonkarahisar’da dün gece yaşanan özel halk otobüsü yangını olayı esnasında görevi başında saldırıya uğrayan meslektaşlarına geçmiş olsun dileklerini ileterek, saldırıyı kınadığını açıklayan bir basın bildirisi yayınladı.

AGC 2. Başkanı İsmail Akar, gazeteciliğin zor ve meşakkatli bir meslek olduğunu vurguladığı basın bildirisinde, basın mensuplarına saldırı olayı ile ilgili şu ifadelere yer verdi.

“Dün gece özel bir halk otobüsü yangını sırasında kamuoyunu bilgilendirmek adına haber yapmaya çalışan gazeteci arkadaşlarımız Gökten Ceylan, Ali Kemal Akan ve Mustafa Güngör birkaç kendini bilmez kişilerin saldırısına uğramış ve şiddet kullanılarak olay yerinden uzaklaştırılmaya çalışılmıştır. Bu yaşananları kınıyorum. Meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Gazeteciler halkın gözü, kulağı ve sesidir. Gazeteciler gece gündüz demeden her türlü olumsuz şartları yaşayarak halkı bilgilendirmeye, kamuoyunu aydınlatmaya çalışıyor. Basın emekçilerine yapılan bu ve benzeri saldırılar yapanların yakasına bir rozet gibi yapışacaktır. Tüm haberciler her zaman olduğu gibi 7 gün 24 hizmet aşkı ile görevlerini yapmaya devam edecektir.”dedi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com