Ağırbaş: Ülkemize oyun oynanıyor

Ağırbaş: Ülkemize oyun oynanıyor
İstanbul Milletvekili Ayşe Jale Ağırbaş, bazı siyasetçilerin insanları ayırarak bölücülük yaptığını iddia etti.

İstanbul Milletvekili Ayşe Jale Ağırbaş, bazı siyasetçilerin insanları ayırarak bölücülük yaptığını iddia etti. Her dönem Türkiye'ye farklı oyunlar oynandığına dikkat çeken Ağırbaş, şunları söyledi:
''Eskiden sağ-sol kavgası vardı. Bir dönem Türkiye bundan çok çekti. Ondan sonra başı açık-kapalı, Alevi-Sünni dediler. Bu topraklar üzerinde hep büyük oyunlar oynandı. Yabancı ortaklılar çalışıyor ülkemizde. Türkiye'nin yüzölçümüne yakın kısmı bugün yabancıların elinde. Madenlerimizi yabancılar çıkartıyor. Özelleştirilmedik yer kalmadı. Hepimizin hakkı olan yerler yabancılara ve iktidar yandaşlarına peşkeş çekiliyor. AKP iktidarının yaptığı işte bu.''
Ağırbaş, gençlerin geleceğinin önemli olduğuna işaret ederek, ''Bizim çocuklarımızın gemisi, mısır fabrikası, yumurta fabrikaları yok. Bizde yiyen olmaz'' diye konuştu.
DSP'nin Türkiye'de iktidar olan tek sol parti konumunda bulunduğunu anlatan Ağırbaş, şöyle devam etti:
''Çiftçimiz gerçekten çok zor durumda, ekin ekmeden önce 2-3 kez düşünüyor. Çünkü elektrik, mazot, gübre, girdiler çok pahalı. Ekse de bir şey kazanamıyor. Çiftçi üretmiyor. Üretmeyen Türkiye'de biz ne yiyeceğiz?
Genel Başkanımız ve biz milletvekilleri, halkın arasındayız. AKP ve iktidarda olanlar halkın arasında dolaşamıyor. Çünkü onlar köylüye 'Al ananı git', çiftçiye, esnafa 'Sen işini bilmiyorsun', kredi kartı borcu olana 'Sen dolandırıcısın, namuslu değilsin' dedi. Hangimizin kredi kartı borcu yok? Vatandaş inim inim inliyor, ama birileri sadece yandaşlarına bu ülkeyi peşkeş çekiyor.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com