Ağrı Dağı'nda Sarkisyan Protestosu!

Ağrı Dağı'nda Sarkisyan Protestosu!
Azerbaycan Beynel Halk Diaspora Merkezi Sarkisyan'ı protesto etti...

Azerbaycan Beynel Halk Diaspora Merkezi (BDM), Iğdır'daki sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte Ağrı Dağı eteklerinde, Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ı, Karabağ ve Ağrı Dağı ile ilgili sözleri nedeniyle protesto etti.

Iğdır Asılsız Ermeni İddialarıyla Mücadele Derneği (ASİM-DER) ve Azerbaycan Beynel Halk Diaspora Merkezi'nin Ağrı Dağı eteklerinde ortaklaşa düzenledikleri basın açıklamasına, Iğdır Kıbrıs Harekatı Gaziler Derneği Başkanı İsmet Tağal, Ehlibeyt Alimler Derneği Başkan Yardımcısı Zeki Tümay, Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Nazım Karadağ, Iğdır Balkan Türkleri Derneği Başkanı Mustafa İz, Milliyetçi Muhafazakar Partisi Iğdır İl Başkanı Gazanfer Karadağ, Iğdır Şehit ve Gazi Ailesi Derneği Başkanı Kamber Güzelkaya ve BDM Rusya temsilcisi Alemdar Nebiyev katıldı.

Azerbaycan Beynel Halk Diaspora Merkezi Başkanı İsmail Ağayev, burada yaptığı açıklamada, Azerbaycan'ın işgal altındaki toprakları olan Karbağ'ın mutlaka işgalden kurtulacağını ifade etti.

Azerbaycan'ın gittikçe güçlü ve süper ülke olma yolunda sağlam adımlarla ilerlediğini belirten Ağayev, ''Cumhurbaşkanımız İlham Aliyev'in dediği gibi 'işgal olan topraklarımızı barış yoluyla alınmasa savaşarak alacağız'. Karabağ işgalden kurtarıldıktan sonra, İrevan Hanlı olan Türk toprağı Erivan'ı da alacağız'' dedi.

Ağrı Dağı'nın bir Türk toprağı olduğunu ve Türk toprağı olarak kalacağına vurgu yapan Ağayev, ''Ağrı Dağı, Ermenilerin kalbinde bir hançerdir. Onlar bu dağı hep rüyalarında görüyorlar. Bu dağı almak ancak onlar için bir rüya olacaktır'' diye konuştu.

ASİM-DER Başkanı Göksel Gülbey de Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan'ın Ermenistan'da düzenlenen Ermeni Dili ve Edebiyatı yarışmasında sarf ettiği iddia edilen ''Biz, Karabağ bölgesini düşmanın elinden kurtardık. Ağrı Dağı bölgesinin alınmasını ise size bıraktık'' sözlerine tepki göstererek, Sarkisyan'a gereken cevabı vermek ve kınamak için burada bulunduklarını belirtti.

Ermenilere verilecek bir çakıl taşının olmadığını ifade eden Gülbey, ''Ermeniler bu hayallerinden vazgeçmeliler. Gerekirse bu dağı yakarız ama bir çakıl taşını vermeyiz. Biz buradayız kimsenin gücü yetmez bu dağı almaya'' dedi.

Protesto gösterisi, Iğdır'ın yöresel ses sanatçısı Latif Yıldız'ın ''Karabağ'' ezgisini okuması ile son buldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com