Ağrı'da belediye başkanlığı seçimine doğru

Ağrıda belediye başkanlığı seçimine doğru
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şentop:

AĞRI (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, "Burada, milleti tehdit ederek, tehditle, şantajla, korkutarak netice almaya çalışmak, demokrasiyi içine sindirmemek anlamına gelir. Sağda, solda demokrasi nutukları atan siyasetçilerin, siyasi parti temsilcilerinin bunu fiilen de göstermeleri lazım. Ağrı, bunun laboratuvarı" dedi.

Yerel seçim çalışmaları kapsamında kentte temaslarda bulunan Şentop, AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, AK Parti Ağrı Belediye Başkan adayı Hasan Arslan ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ile partisinin il başkanlığında basın toplantısı düzenledi.

Şentop, 1 Haziran seçimlerine Ağrı'da, Yalova'da ve çeşitli ilçelerde hazırlandıklarını belirterek, 30 Mart seçimleri öncesinde Türkiye'de hiçbir partinin yapmadığı, daha önce yapılmamış bir şeyi ortaya koyduklarını söyledi.

Yerel yönetimlerle ilgili seçim beyannamesi hazırladıklarını anımsatan Şentop, şunları kaydetti:

"100 sayfalık bir kitaptır bu. Bunu deklare ettik. Dedik ki, 'bu, AK Parti belediyeciliğinin asgari standardıdır. Bunu taahhüt ediyoruz. AK Parti'li belediyeler, büyükşehir, il, ilçe, belde, neresi olursa olsun millete hizmet ederken, bu asgari standardı sağlayacak.' Genel merkez, AK Parti, AK Parti yerel yönetimler anlayışı olarak bunu taahhüt ediyoruz. Bu seçimlere bu şekilde girdik. Bunun gereği olarak da 30 Mart'tan sonra AK Parti'li belediyelerle, belediye başkanlarıyla genel merkez olarak çalışmalar yapıyoruz. Bu asgari standardın altına hiçbir belediyemiz düşmeyecek."

- "1 Haziran'a giderken, bir nevi bu bütünleme"

"1 Haziran'a giderken, bir nevi bu bir ikmal, bütünleme, final sınavları oldu" diyen Şentop, ikmale kalan yerlerde yeniden seçim yapılacağını aktardı.

Türkiye'de 14 noktada seçimlerin tekrarlandığını, 30 Mart öncesindeki taahhütlerinin devam ettiğini dile getiren Şentop, AK Parti'li belediyelerin yeni belediyelere her açıdan katkı sağlayacağını söyledi.

 İstanbul Bağcılar ile Ağrı belediyelerinin bilgi, birikim, maddi-manevi imkan aktarımı için kardeşlik projesi üzerinde çalışıldığına işaret eden Şentop, ilk adım olarak kente hayırlı bir çalışma için geldiklerini vurguladı.

 

- "Ağrı'da 1 Haziran seçimleriyle ilgili hiçbir endişe taşımıyoruz"

Şentop, Ağrı'nın partisinin güçlü olduğu iller arasında yer aldığını kaydetti.

"Ağrı'da 1 Haziran seçimleriyle ilgili hiçbir endişe taşımıyoruz" görüşünü paylaşan Şentop, şunları belirtti:

"İnşallah AK Parti belediyeciliğini bu ustalık döneminde, genel merkezin asgari standardının taahhüt ettiği, 1 Haziran seçimleri sonrasında Ağrı'da yeni yerel yönetim anlayışını ortaya koyacağız. Seçimlerle ilgili de tereddüdümüz yok. Bahar, şenlik içinde, demokrasi şenliği havasında seçim istiyoruz. Herkes gidecek, hür iradesiyle oyunu sandıkta kullanacak. Milleti tehdit ederek, tehditle, şantajla, korkutarak netice almaya çalışmak, demokrasiyi içine sindirmemek anlamına gelir. Sağda, solda demokrasi nutukları atan siyasetçilerin, siyasi parti temsilcilerinin bunu fiilen de göstermeleri lazım. Ağrı, bunun laboratuvarı. Herkes görüşünü, projesini açıkça anlatsın. Karar vermek Ağrı'da yaşayan insanlarımızın hakkıdır."

Hür iradesiyle herkesin kararını vereceğini ve sandıkta oyunu kullanacağını savunan Şentop, "Zorla, tehditle şantajla milletin oyunu ve Ağrılı'nın iradesini manipüle etmeye kimse teşebbüs etmemelidir. 'Demokrasi' diyorsak, işte demokrasi, hodri meydan, herkes demokratlığını sözle, lafla değil, uygulamayla göstersin. 1 Haziran seçimlerinin Ağrı için bu manada demokrasi şenliği şeklinde geçeceğini umut ediyorum, böyle olması gerektiğini burada vurguluyorum" şeklinde konuştu. 

Bağcılar Belediye Başkanı Çağırıcı da kardeş belediye uygulaması kapsamında Ağrı'ya kapalı yüzme havuzu ve öğrencilerin ücretsiz yararlanabileceği bilgievi yapacaklarını söyledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com