Ağrı'da sel mağduru 112 aile evlerine kavuştu

Ağrıda sel mağduru 112 aile evlerine kavuştu
Kentte 2010 yılında meydana gelen sel felaketinde evleri zarar gören vatandaşlar için yapılan 112 afet evi düzenlenen kura çekimi ile hak sahiplerine verildi

AĞRI (AA) - Ağrı'da, 2010 yılında meydana gelen sel felaketinde evleri zarar gören vatandaşlar için yapımına başlanılan 112 afet evi düzenlenen kura çekimi ile hak sahiplerine dağıtıldı.

Halka Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda, Başbakanlık Afet Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) ile Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılan afet konutları için gerçekleştirilen kura çekim törenine Vali Mehmet Tekinarslan, AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi ve İl Afet ve Acil Durum Müdürü Erkan Gürcan ile selde evleri zarar gören vatandaşlar katıldı.

Kura çekimi öncesi konuşan Vali Tekinarslan, Türkiye'nin afetler karşısından önceki dönemlere göre çok daha hızlı organize olup, vatandaşların mağduriyetini giderdiğini söyledi.

Yakın dönemde Van'da yaşanan depremde devlet, millet birlikteliğinin en güzel örneğinin sergilendiğini anımsatan Tekinarslan, "Allah bir daha ülkemize böyle felaketler yaşatmasın. Ağrı'da meydana gelen sel felaketi karşısında da mağduriyetler oluştu. İnsanlarımız evlerini kaybetti. Devlet burada da tüm gücünü kullanarak vatandaşlarımızın mağduriyetini giderdi ve gidermeye de devam ediyor. Bugün de 112 hak sahibine evlerini teslim edeceğiz" diye konuştu.

Milletvekili Çelebi de AK Parti hükümetlerinin yaşanan felaketlerin ardından mağduriyetleri çok hızlı bir şekilde giderdiğini bunun en önemli örneklerinin de Van ve Ağrı'da gerçekleştiğini belirtti.

Van depremi sonrası Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın depremden hemen sonra sıcağı sıcağına Van'a ulaşarak orada yaşananları yakından takip ettiğini hatırlatan Çelebi, şöyle devam etti: 

"Van'daki deprem sonrası bizim başbakanımız havaalanı kullanılamaz denilen Van'a uçakla giderek oradaki acıyı paylaşmış ve 1 yıl gibi kısa bir sürede Van'ın yeniden inşa edilmesine katkı sağlamıştır. Ağrı'da 2 yıl önce yaşanan sel felaketinde de devlet tüm gücüyle burada bulundu ve insanlarımızın mağduriyetlerini gidermek için de her türlü çalışma yapılmıştır. Şimdi de 112 vatandaşımızın daha evlerini teslim edeceğiz. Allah bu millete Soma, Van depremi ve Ağrı'daki sel felaketi gibi felaketleri göstermesin."

İl Afet ve Acil durum Müdürü Gürcan ise sel felaketinin ardından bu zamana kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından Ağrı 3. Noteri Salih Kocakaya'nın gözetiminde kura çekimine geçildi. İlk aşamada 112 konutun kura çekimine direkt katılan 56 kişinin dışında 129 kişi arasından 56 kişinin belirlenmesi için Vali Tekinarslan ve Milletvekili Çelebi'nin de katılımı ile kura çekimi yapıldı. Daha sonra tekrar yapılan kura çekiminde ise evlerin katı ve cepheleri belirlenerek 112 hak sahibine evlerinin dağıtımı gerçekleştirildi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com