Aguilera'ya açlıkla mücadele ödülü

Aguilera'ya açlıkla mücadele ödülü
Amerikalı pop yıldızı Christina Aguilera ve Amerikalı iş adamı David Novak, küresel açlıkla mücadeledeki çalışmalarından dolayı ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından ödüllendirildi.

"George McGovern Liderlik Ödülleri" münasebetiyle düzenlenen törende konuşan ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton "Bu kişilerin iş ve eğlence dünyasından isimler olmasından dolayı şahsen çok mutluyum. Büyük bir tutku ve sorumluluk duygusuyla kendilerini küresel bir meseleye adamış insanlar" ifadelerini kullandı.

George McGovern Liderlik Ödülü, ABD Senatosu'nda bulunduğu dönem içinde küresel açlık ve yoksullukla mücadeledeki "olağanüstü" çabalara öncülük yapan Senatör George McGovern anısına dağıtılıyor. Geçmişte, Bill Gates, Hillary Clinton ve Howard Buffett da bu ödüle layık görülmüştü.

HABERİN FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN!

Dünya Gıda Programı (WFP) Açlıkla Mücadele Elçisi olan Aguilera, WFP'deki çalışmaları sırasında gördüklerinin, "kesinlikle akıllara durgunluk verdiğini ve inanılmaz" olduğunu söyleyerek, "Program, tüm gerçekleri gözler önüne seriyor" dedi.

ABD'li ünlü şarkıcı ayrıca, "Bu alanda sadece WFP ve Yum! faaliyet gösteriyor... Onlar olmasaydı, bu insanların nasıl besleneceğini hayal bile edemem! Aldıkları tüm gıdalar, ki sadece bunlarla hayatta kalıyorlar, kullandıkları herşey sedece WFP tarafından tedarik ediliyor" şeklinde konuştu.

Bünyesinde KFC ve Taco Bell gibi firmaları barındıran Yum! Brands'ın CEO'su David Novak ise, küresel açlıkla mücadelenin önemine dikkat çekti.

Novak, "Her zaman inandığım şeylerden biri de, insanların bir birey olarak sahip oldukları potansiyeldir. Bu herkesin içinde var. Eğer onlara bir şans verirseniz, insanlar zaten birşeyler yapmak istiyorlar. Büyümek istiyorlar. İmkanları değerlendirmek istiyorlar. Ancak yiyecek hiçbir şeyiniz yoksa, karnınız açsa, şansınız da yoktur" ifadelerini kullandı.

Dışişleri Bakanı Clinton ise, yapılacak hala çok iş olduğunu belirterek, "Bu alanda çok büyük engellerle karşı karşıya olduğumuzu biliyoruz. Fakat şu ana kadar aldığımız mesafeyi görmek beni cesaretlendiriyor ve hatta heyecanlandırıyor" dedi.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com