''Ah Bir Büyük Olsam'' oyunu sahnelendi

''Ah Bir Büyük Olsam'' oyunu sahnelendi
Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde ''Ah Bir Büyük Olsam'' adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

KÜTAHYA - Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde ''Ah Bir Büyük Olsam'' adlı tiyatro oyunu sahnelendi.
Altıntaş Belediyesinin organize ettiği oyun, Belediye Kültür Sarayı'nda ücretsiz olarak sunuldu. Galip Arcan'ın yazdığı, Tülay Doğan'ın yönettiği oyunda, Ercüment Doğan, Nejmi Aykar, Cemil Usal, Özkan Ayalp, Figen Özmiş, Tuğçe Özyüzgel, Alper Canaydın ve Selda Özel rol aldı.
Ünlü tiyatro sanatçısı Nejat Uygur'un uzun yıllar sahnelediği oyunun konusu şöyle:
''Okuma yazma bilmeyen aşçı başı Yaşar, gemide askerdir. Yıllardır görmediği süt kardeşinden mektup alır. Mektuplarını yazan arkadaşı Şemsi Nuri, süt kardeşinin fotoğrafını görüp beğenir ve izin kağıtlarını değiştirerek aşçı başı Yaşar'ın yerine geçer. Ancak bilmediği bir gerçek vardır. Süt kardeşin dayısı büyük rütbeli bir komutandır ve Nesrin?i ziyarete gelir. Evin içinde başlayan kovalamaca keyifli bir komediye dönüşür.''
Altıntaş Belediye Başkanı Sıtkı Yüzüak, oyun sonrası yaptığı açıklamada, uzun yıllar öğretmenlik yaptığını anımsatarak, ''Çocuklarımıza her şey feda olsun. Öğretmenlik mesleğini yıllarca yapmış birisi olarak gönlümün her zaman çocuklardan yana olduğunu bilmelerini istiyorum. Sosyal ve kültürel faaliyetlere desteklerimiz sürecek'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com