Ah kalbim” Sağlık Tırı Bozüyük'te

Ah kalbim” Sağlık Tırı Bozüyük'te
Bilecik'in Bozüyük ilçesinde belediye ve Acıbadem Hastanesi iş birliğiyle yapılan ücretsiz kalp sağlığı taraması büyük ilgi gördü.

Bilecik'in Bozüyük ilçesinde belediye ve Acıbadem Hastanesi iş birliğiyle yapılan ücretsiz kalp sağlığı taraması büyük ilgi gördü.
Acıbadem Eskişehir Hastanesi'nin kalp sağlığını korumak için yapılması gerekenleri anlatmak, erken teşhis ve yakın takibin önemine dikkat çekmek için kiraladığı sağlık tırı, Bozüyük halkına ücretsiz sağlık hizmeti vermek için Cumhuriyet Meydanı'na geldi. Acıbadem yetkilileri, kampanyayı toplumda kalp hastalıklarına dikkat çekmek için başlattıklarını belirterek, “Kalp hastalıklarının dünyanın en önemli sağlık meselelerinden biri olduğu bir gerçektir. Araştırmalara göre tüm dünyada her yıl 17 milyon, Türkiye'de ise 160 bin kişi kalp ve damar hastalıkları yüzünden hayatını kaybetmektedir. Acıbadem Sağlık Grubu'na bağlı tüm hastane ve ayakta tedavi merkezlerinde ücretsiz dağıtılacak olan 'Ah Kalbim' kitabı, kalp sağlığı ile bilinmesi gereken pek çok konuyu içeriyor. Kitapta, kalp sağlığı açısından anne karnındaki süreçten başlayarak bir ömür boyu dikkat edilmesi gerekenlerin yanı sıra hem çocuk hem de yetişkinlik döneminde sık görülen kalp damar hastalıkları ve tedavi yolları konusunda ayrıntılı bilgiler veriliyor. Sağlık tırımız Bozüyük'e gelerek vatandaşlarımıza ücretsiz sağlık hizmeti vermeye başladı. Sağlık tırımızda kan şekeri ölçüm cihazı, total kolesterol ölçüm cihazı, EKG ve medikal atık kutusu bulunuyor' dedi.
Kalp sağlığı taraması yapılacağını öğrenen Bozüyüklüler sabahın erken saatlerinde tırın önünde uzun kuyruklar oluşturdu. “Ah Kalbim' tırında bir doktor, 2 hemşire, bir hasta danışmanı ve idari personel görev alıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com