Ahir Dağı'nda yangın kontrol altında

Ahir Dağı'nda yangın kontrol altında
Kahramanmaraş’ta Ahir Dağı eteklerinde dün çıkan yangın 12 saat sonra kontrol altına alınabildi.

Dün saat 16.00'da, Ahir Dağı Kazma Bağları mevkiindeki ormanlık alanda çıkan yangın, saat 04.00 sıralarında kontrol altına alındı. Kahramanmaraş Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı yangın söndürme araçlarının yanı sıra, Kahramanmaraş Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, askeri itfaiye, Belediye Arama Kurtarma ve Moral Destek (AKMOD) ekiplerinin de katıldığı söndürme çalışmaları, sabaha kadar sürdü. Akşam saatlerinde 10 hektarlık orman alanının kül olduğunu belirten yetkililer, kesin rakamın ölçümlerin tamamlanmasının ardından belirleneceğini bildirdi.

Kahramanmaraş, Adana ve Mersin'den havalanarak yangın söndürme çalışmalarına katılan helikopterler, gece Kahramanmaraş Havalanı'na iniş yaptı. Havanın aydınlanması ile helikopterler yeniden söndürme çalışmalarına katıldı. Yetkililer, orman yangınının bağ evlerine kadar geldiğini fakat, evlerin boşaltılmasının söz konusu olmadığını belirterek, "Şu ana kadar yapılan çalışmalarla yangın kontrol altına alındı. Evlerde hiçbir hasar söz konusu değil. Başlatılan soğutma çalışmaları öğle saatlerine kadar devam edecek" dedi.

Yangının çıkmasına neden olduğu ileri sürülen 73 yaşındaki T.Ç.'nin gözaltına alındığı belirtildi. İddiaya göre yangın, bahçe hortumları birbirine eklemek için ısıtan T.Ç.’nin elinden düşen kibritin yerdeki ot ve çalıları tutuşturması sonucu başladı. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com