"Ahlak Yoksunu Liderlik Yapamaz!"

"Ahlak Yoksunu Liderlik Yapamaz!"
Başbakan Erdoğan, Oda TV muhabiri İklim Bayraktar'ın eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'la ilgili taciz iddialarıyla başlayan tartışmaları “ahlak” vurgulu sözlerle eleştirdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Oda TV muhabiri İklim Bayraktar'ın eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'la ilgili taciz iddialarıyla başlayan tartışmaları “ahlak” vurgulu sözlerle eleştirdi. Siyasetin ahlaksızlık üzerine yürütülemeyeceğini belirten Erdoğan, “Birbirlerini nasıl takip ettikleri ortada. 'Bana haber vermesi lazımdı, uyarması lazımdı' diyorlar. Hani o medyaya yansıyan konuşmalarda 'balık' ifadeleri geçiyor ya, CHP'de balık baştan kokmuş sevgili arkadaşlarım. CHP'de tuz kokmuş tuz, tuz bu hale geldi” dedi.

Erdoğan, Ak Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanlığı'nca genel merkezde düzenlenen “Vizyon 2023” konulu 3. Gençlik Sempozyumu'nda CHP'de başlayan taciz tartışmalarına ilk defa değinerek şu mesajları verdi:

AHLAK YOKSUNU LİDERLİK YAPAMAZ: Siyasetin tek limanı ahlaktır. Siyaset, ahlaksızlığın sığınağı olamaz. Siyaset, ahlaksızlık üzerine yürütülemez, ahlaksızlığa kılıf olarak örtülemez. Son dönemlerde siyasetin önünde olan kişilerin neler yaptıklarını, neler ettiklerini görüyorsunuz. Kendi vicdanı karşısında, kendi arkadaşları karşısında, hatta rakipleri karşısında ahlakın en temel ilkelerinden yoksun olanlar, milletin önünde gidemez, öncülük, liderlik yapamazlar. Aile bizim en kutsal değerimizdir. Ailenin yıpratılmasına, çürütülmesine, pörsütülmesine asla müsaade etmemeliyiz.

'BALIK' GÖNDERMESİ: Biz aynı şekilde, siyasetin seviyesinin aşağılara çekilmesine, siyasetin üslubunun, yönteminin ayaklar altına alınmasına da rıza gösteremeyiz. Muhalefetin, ibretle izlenen üslup ve yöntemi bizim nezdimizde kendisine sığınak bulamayacak. Her ağızlarını açtıklarında, 'Dinleniyoruz, izleniyoruz, takip ediliyoruz' diyerek bizi suçluyor, bizi itham ediyorlardı. Kimin kimi izlediği, kimin kimi takip ettiği işte bugün tek tek ortaya dökülüyor. Şimdi ne diyorlar, 'Bana haber vermesi lazımdı, uyarması lazımdı' diyorlar. Kendi içlerine girdiler, birbirlerini nasıl takip ettikleri, nasıl izledikleri ortada. Hani o medyaya yansıyan konuşmalarda 'balık' ifadeleri geçiyor ya, CHP'de balık baştan kokmuş sevgili arkadaşlarım. CHP'de tuz kokmuş tuz, tuz bu hale geldi. Ak Parti ile diğerleri arasındaki fark bu.

Erdoğan ve Koşaner görüştü

Bu arada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, her perşembe Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner'le yaptığı olağan görüşme dün Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleşti. Erdoğan'ın yoğun programı nedeniyle düne ertelenen görüşme 45 dakika sürdü. Başbakanlık kaynakları, Erdoğan'ın NATO savunma bakanları toplantısı için Brüksel'de bulunan Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün temaslarına ilişkin olarak Koşaner'le görüş alışverişinde bulunduğunu da belirtti. Erdoğan, MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ı da kabul etti.

'Terörü, darbelere çanak tutanları sorgulayın'

“Provokasyonlar, tezgâhlar ve tahrikler, Türk milletinin enerjisini tüketmeseydi, gençlerini yiyip bitirmeseydi, Türkiye farklı bir yerde olurdu” diyen Erdoğan, gençlere şu çağrıyı yaptı: “Faili meçhulleri sorgulayın. Terörü, terörü doğuran sebepleri sorgulayın. Bize düşman diye sunulan konuları, mevzuları sorgulayın. Hayali düşmanları, sanal düşmanları sorgulayın. Yazıp çizenlerin nasıl içeri tıkıldıklarını, işte bu fakir gibi şiir okuyanların nasıl içeri tıkıldıklarını sorgulayın. Gazetelerin nasıl kapatıldıklarını sorgulayın. Tek partili dönemin o karanlık günlerini sorgulayın. Darbelere çanak tutanları sorgulayın.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com