Ahlaksız, Merhametsiz, Vicdansızlar

Ahlaksız, Merhametsiz, Vicdansızlar
Bekir Coşkun, Oktay Ekşi'nin 'tasfiye' edilmesinden yola çıkarak AKP iktidarının asıl amacını yazdı!..

İstila…

Hani getirilip getirilip zindana atılan kral hazretlerinin muhalifleri gibi…Karanlıkta küt diye birisini daha atıyorlar delikten.

Aşağıdakiler meraklı:

“Sen kimsin?...”

“Oktay Ekşi…”

*

Ben medyada “tasfiye edilecekler”listesini görmüştüm.

Benden sonraki sırada Oktay Ekşi vardı. Benim fenalık puanım “Bir ayda 26 yazıdan 20’si muhalif”, Oktay Ekşi’nin fenalık puanı ise “Bir ayda 26 yazıdan 16’sı muhalif”şeklindeydi listede.

Yani Oktay Ekşi’yi yok etmek için sadece bir bahane gerekiyordu.

Yoksa bir hata yaptığını kabul ederek ve özür dileyerek çekip giden bir yazarı yaralamak yetmiyormuş gibi, niye hâlâ kovalayıp parçalamaya çalışsınlar…

Ayrıca “anasını satan zihniyet”gibi bir söz affedilmeyecek kadar çirkinse…Bilgisayarınızdan www.milliyet.com.tr/2006/02/12/son/sonsiy01.asp”adresini tıklatın…Bakın, orada“anasını satayım”diyen bir Başbakan göreceksiniz?..

*

Son olarak TRT, AA, TGRT, Samanyolu gibi yandaşlar da Basın Konseyi’ni terk ettiler…

Ahlaki nedenle…

Yarım asırlık yazarlık hayatında bir kez yalan söylememiş, bir kez insanları kandırmamış, bir kuruşluk şaibesi olmayan, bir kez olsun beleşe-bedavaya konmamış, arsa-villa kapatmamış, ünlü ve etkili olduğu halde düğünlerinde torbayla altın toplamamış, yazarlık dışında hani olur a gemiciği-mücevheratçılığı görülmemiş…Hakkında “sahtecilik”dosyaları olmayan…Ve bir gün hata yaptığında bunu kabul ederek yazı yazmayı bırakan, muhataplarından özür dileyen, yetmedi çekip giden yazar mı“ahlaki nedenle”sorgulanmalı?..

Yoksa iktidarın eteğine yapışmış, işi Başbakan’a hoş gözükmek ve ona yaranmak olan, onun hoşuna gitmeyecek bir şeyi asla yapmayan, emir kulu, yanaşma, yalaka gazetecilik mi?..

*

Sorun tabii ki o-bu-şu değil...

Bu bir istila…

Sırası geldiğinde herkes payını alacak…

Niçin anlamıyorsunuz?..

Asla hoşgörüsü bulunmayan, asla karşı görüşe tahammül etmeyen, asla kendisinden olmayanlara yaşama hakkı tanımayan…Kendi çağdışı yaşam tarzını Türkiye’nin başına geçirmek ve kendi sistemini-düzenini kurmak için merhametsiz ve vicdansız…

Asla medeni olmayan…

Hukuksuz…

Ahlaksız…

Bir istila bu…

 

Niçin anlamıyorsunuz?..

Niçin?..

Bekir Coşkun, Cumhuriyet

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com